Jezdecké sestavy MotoGP pro rok 2024

Jezdecké sestavy MotoGP pro rok 2024

Do konce letošní sezóny MotoGP ještě zbývá osm závodních víkendů, ale většina jezdců už má jasno v tom, kde bude jezdit příští rok.

Ačkoliv do konce sezóny 2023 zbývá ještě osm závodních víkendů, pro příští rok už v královské kubatuře moc volných míst není.  Pouze u týmů Pramac Racing, LCR Honda, GasGas Factory Racing a Gresini Racing jsou celkem čtyři místa, u nichž nebylo oficiálně oznámeno, kdo je obsadí.

Marc Márquez má sice na rok 2024 platnou smlouvu s Hondou, nicméně je možné, že dojde k předčasnému ukončení. Těsně před zahájením závodního víkendu v Misanu se v zahraničních médiích (jako například as.com nebo speedweek.com) objevila informace, že by Marc Márquez mohl přestoupit k týmu Gresini Racing, kde již jezdí jeho bratr Alex. Při pondělním testu v Misanu si Marc Márquez vyzkoušel Hondu pro rok 2024, ale spokojen s ní nebyl. Novinářům v ten den sdělil, že má plán A, plán B a dokonce i plán C a že definitivní rozhodnutí oznámí během GP Indie nebo GP Japonska.

Po pondělním testu nebyl se svým novým strojem spokojen ani Fabio Quartararo. Novinářům sdělil, že očekával mnohem víc. Francouz před několika týdny dokonce prohlásil, že další šanci už Yamaze nedá. Nicméně později svá slova mírnil. V rozhovoru, který byl tento měsíc publikován na stránkách Motosan.es, Quartararo ujišťoval, že hodlá smlouvu dodržet. (Smlouva mu končí na konci roku 2024.)

Níže následuje provizorní seznam jezdců a týmů MotoGP na příští rok:

Tým Jezdec 1 Jezdec 2
Repsol Honda Team Marc Márquez Joan Mir
Ducati Team Pecco Bagnaia Enea Bastianini
Monster Energy Yamaha Fabio Quartararo Álex Rins
Red Bull KTM Factory Brad Binder Jack Miller
Aprilia Racing Aleix Espargaró Maverick Viñales
Pramac Racing Jorge Martín -
LCR Honda Johann Zarco -
GasGas Factory Racing (Tech3) Pol Espargaró -
RNF MotoGP Team Raúl Fernández Miguel Oliveira
VR46 Racing Team Marco Bezzecchi Luca Marini
Gresini Racing MotoGP Álex Márquez -

Foto: Ducati

Doporučujeme

Články odjinud