Joan Mir pojede se Suzuki i v příštích dvou letech

Před nedávnem Suzuki oznámila prodloužení smlouvy s Alexem Rinsem. Nyní je už jisté i to, že u Suzuki zůstane i Joan Mir.

Mladý Španěl Joan Mir je šampionem třídy Moto3 z roku 2017, v roce 2018 přestoupil do kategorie Moto2 a po roce v prostřední třídě se posunul do královské kubatury. Nyní má tedy za sebou svůj první rok v MotoGP. Už loni jezdil se Suzuki a v tuto chvíli už je jisté, že u týmu zůstane minimálně do konce roku 2022.

Před nedávnem Suzuki oznámila, že prodloužili smlouvu s Alexem Rinsem. V Rinsově případě se také jednalo o prodloužení o dva roky. Rins a Mir tedy zůstanou týmovými kolegy i v příštích dvou letech.

Alex Rins prodloužil smlouvu se Suzuki

Alex Rins prodloužil smlouvu se Suzuki

„Jsem velmi rád, že jsem se Suzuki podepsal smlouvu na další dva roky,“ sdělil Mir. „Prodloužení smlouvy je to nejlepší, co mě mohlo potkat... a je to zase jako splněný sen! Je pro mě opravdu důležité, že mohu pokračovat, protože teď mám více času se učit a více času ukázat svůj potenciál: Dva roky mohou rychle uplynout, ale jsem připraven na to, abych mohl dosáhnout vyšší úrovně. Každý den pracujeme na tom, abychom té úrovně dosáhli. Jsem také velmi šťastný i z osobního hlediska, protože mám kolem sebe velmi dobrý tým lidí. Děkuji všem v Suzuki za jejich důvěru, kterou do mě vložili,“ řekl dále jezdec z Mallorky.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz
20. září | Nagashima zajel nejlepší čas dnešního warm upu a následně drsně upadl. odkaz
20. září | Tatsuki Suzuki má po pádu v kvalifikaci zlomené levé zápěstí, do závodu tedy nenastoupí. odkaz
19. září | Xavi Vierge sice v kvalifikaci upadl, ale do závodu odstartuje jako třetí. odkaz