Jorge Lorenzo Foto: Václav Duška Jr.

Jorge Lorenzo | Foto: Václav Duška Jr.

Jorge Lorenzo Foto: Václav Duška Jr.
Jorge Lorenzo Foto: Václav Duška Jr.
Jorge Lorenzo Foto: Václav Duška Jr.
Jorge Lorenzo Foto: Václav Duška Jr.
12
Fotogalerie

Jorge Lorenzo byl oficiálně uveden do Síně slávy Legend MotoGP

Španělský jezdec Jorge Lorenzo byl včera v Jerezu oficiálně uveden do Síně slávy a stal se tak Legendou MotoGP.

Jorge Lorenzo ukončil svou závodní kariéru na konci roku 2019. Svůj první závod odjel v roce 2002. První vítězství vybojoval v následujícím roce. Celkově posbíral 68 výher, z čehož 4 v nejslabší kubatuře, 17 v prostřední třídě a 47 v MotoGP. Kromě své první a poslední sezóny ve světovém šampionátu dokázal v každém roce vystoupit na podium. Jeho posledním podiem je Rakousko roku 2018, kde zvítězil. Na podium vystoupil celkem 152 krát a celkem 69 krát startoval z pole position, z čehož přímo z královské kubatury má na kontě 114 podií a 43 startů z první pozice. Svůj první mistrovský titul získal v roce 2006 ve dvěstěpadesátkách, o rok později titul obhájil a postoupil do MotoGP, kde získal tři tituly (v roce 2010, 2012 a 2015). Svých největších úspěchů dosáhl Lorenzo na motocyklu značky Yamaha, s nímž vyhrál 44 závodů a vybojoval všechny tři tituly v MotoGP. Dle původních plánů měl být uveden do Síně slávy už v roce 2020, nicméně plány tehdy překazila pandemie covidu.

Lorenzo se uvedení do Síně slávy nakonec dočkal včera. Nyní už je oficiálně Legendou MotoGP. K jeho jmenování Legendou došlo při slavnostním ceremoniálu v Jerezu – tedy na okruhu, kde poslední zatáčka nese právě Lorenzovo jméno.

„Právě se mi dostalo té cti, že jsem byl jmenován Legendou MotoGP díky Dorně a Carmelovi (Ezpeletovi), který se ke mně vždy choval velmi dobře,“ sdělil Lorenzo. „A to pro mě znamená ještě víc než šampionáty, které jsem vyhrál, protože všechny Legendy MotoGP jsou i skvělými šampiony, ale ne všichni šampioin mohou být Legendami, takže jsem velmi hrdý, že jsem součástí této neuvěřitelné skupiny Legend, těchto velmi slavných jmen,“ dodal Španěl.

Zdroj a foto: motogp a Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud