Jorge Lorenzo dnes oznámil konec kariéry

Pětinásobný šampion Jorge Lorenzo dnes oficiálně oznámil konec své kariéry. Závod ve Valencii bude jeho posledním v MotoGP.
Jorge Lorenzo dnes oznámil konec kariéry

Jorge Lorenzo na dnešek svolal mimořádnou tiskovou konferenci. Konference začala v 15:00 v sále tiskového střediska na okruhu ve Valencii. Kromě novinářů na konferenci přišli závodníci, další členové týmů a také Carmelo Ezpeleta, šéf Dorny.

Všem přítomným pak pětinásobný šampion Jorge Lorenzo oznámil, že po závodě ve Valencii ukončí svou kariéru jezdce MotoGP.

Letošní sezóna byla pro Lorenza hodně náročná, často bojoval se zraněními a za osmnáct dosud odjetých závodu nasbíral jen 25 bodů. Už během letošního léta se hodně spekulovalo o tom, že by Lorenzo mohl ukončit kariéru. Tým Repsol Honda tehdy ovšem sdělil, že trvá na dodržení smlouvy. Lorenzo měl smlouvu až do konce příštího roku. Nakonec však přece jen ukončí kariéru už letos.

Vedení HRC vyvrací spekulace o možném konci Lorenzovy kariéry

Vedení HRC vyvrací spekulace o možném konci Lorenzovy kariéry

„Vždycky jsem věřil, že v životě jezdce jsou nejdůležitější hlavně tyto čtyři dny – den, kdy vstoupí do světového šampionátu, den, kdy vyhraje první závod, den, kdy vyhraje první titul a nakonec den, kdy ukončí kariéru,“ řekl dnes Lorenzo na mimořádné tiskové konferenci.

 „Jak asi tušíte, tento den u mě právě nastal a jsem zde proto, abych oznámil, že teď pojedu svůj poslední závod v MotoGP a po tomto závodě ukončím svou kariéru závodního jezdce,“ sdělil Lorenzo dále.

Kromě jiného se pak Lorenzo vyjádřil i k letošní sezóně u Hondy, v níž se často potýkal se zraněními. „Zranění přišla brzy a sehrála důležitou roli. Nebyl jsem schopen být v takové fyzické kondici, abych mohl být dostatečně rychlý a konkurenceschopný,“ přiznal závodník z Mallorky.

Zdroj: motogp.com, foto: Box Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz