Jorge Lorenzo informován o návratu Valentina Rossiho do Yamahy v Mugellu

Jorge Lorenzo byl během nedávné Velké ceně v Mugellu informován vedením o možném návratu Valentina Rossiho do továrního týmu japonské Yamahy.
Jorge Lorenzo informován o návratu Valentina Rossiho do Yamahy v Mugellu

Španěl byl informován o plánované strategii Yamahy pro rok 2013, který bude vidět sokující návrat italské ikony k YZR-M1.

Rossi očekává, že oznámí své rozhodnutí opustit Ducati příští týden, protože ho nic nepřesvědčilo, že se může vrátit na vrchol výsledkové listiny v sedle Desmosedici.

33-letý Rossi zaznamenal při 27 závodech s Ducati pouze dvoje stupně vítězů. Z Yamahy odešel na konci roku 2010.

V exkluzivním rozhovoru zpravodajského cyklu Moto 2010, mistr světa Lorenzo přiznal, že s ním šéf Yamahy Lin Jarvis mluvil o možném návratu Rossiho podruhé během nedávného závodu v Mugellu.

Yamaha vždy trvala na tom, že s jejich jezdcem číslo jedna, což je momentálně Jorge Lorenzo, budou konzultovat všechny hlavní rozhodnutí, které budou mít dopad na tým.

Lorenzo během GP USA v Laguna Seca uvedl pro MCN, že mluvil o Rossim a jeho možném návratu:“ Mluvil se mnou o tom Lin Jarvis a já mu řekl, že to pro mě není problém.“

„Musím se soustřdit na svoji práci a pokusit se vyhrávat závody pro Yamahu a ne se starat se o svého partnera. Já i Valentino jsme vyhráli spoustu závodů, byli by jsme dobrý tým.“

„Pro média by to bylo fantastické a pro Yamahu je to dobrá věc, mohou se pokusit obsadit první dvě místa v celkovém pořadí. Nikdy jsem neměl strach z toho, kdo je mým kolegou. Když jsem byl v jednání o nové smlouvě, nepřemýšlel jsem na tím, kdo bude se mnou v týmu.“

Skutečnost, že Yamaha hovořila s Jorgem o návratu Rossiho naznačuje, že rozhodnutí Bena Spiese bylo uskutečněno ještě před překvapivým oznámením v Laguna Seca.

Laguna Seca dala vzniknout i myšlence o možném obnovení divokého soupeření s Lorenzem. Když byli spolu v Yamaze, v letech 2008-2010, nebyl jejich vztah zrovna pohodový. Panoval zde i kontroverzní zákaz sdílení dat, realizovaných na žádost Rossiho.  

Když byl dotazován MCN v Californii, jaký je jeho názor na možné obnovení spolupráce s Lorenzem Rossi řekl: “Mů názor se změnil, protož i situace je jiná. Měli jsme s Jorgem v minulosti nějaké problémy, zejména proto, že jsem byl naštvaný na Yamahu.

„Po tom všem co jsem pro Yamahu udělal, vzali do týmu velmi silného týmového kolegu, takže jsem byl naštvaný hlavně na Yamahu než na něho. Teď je situace jiná a já jsem pochopil, že Yamaha udělala tenkrát správné rozhodnutí. Momentálně to nevidím jako problém.“


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.