Jorge Lorenzo ještě nebude v Německu stoprocentní

Jeho první cesta na Sachsenringu povede do Mobilní kliniky.
Rodák z Mallorky a jezdec továrního týmu Yamahy Jorge Lorenzo předvedl v posledním závodu v Laguně Seca obdivuhodný výkon, když se zraněním ramene a nohy, které si přivodil během pádu v sobotní kvalifikaci, nakonec projel cílem americké Grand Prix na třetím místě.

Týden odpočinku sice Lorenzovi prospěl, ale je mu jasné, že o nadcházejícím víkendu v Německu to nebude ještě zcela stoprocentní. Přesto je rozhodnutý bojovat o maximum bodů a věří, že ve spolupráci s Mobilní klinikou Dr. Costy se mu to podaří.

„Německo je jedním z okruhů, kde jsem nikdy zvlášť dobře nezajel. Ve skutečnosti jsem tam získal jedno umístění na stupních vítězů, když jsem tam byl v roce 2006 v třídě do 250ccm třetí,“ řekl před cestou do Německa Jorge Lorenzo.

Loni pro něho závod po pádu skončil už v třetím kole, když se na okruh v Sachsenringu snášely provazy deště a dráha byla plná vody. Proto stále zůstává jeho nejlepším výsledkem na německé dráze třetí místo z roku 2006, když v té době závodil v čtvrtlitrové kubatuře.

„V minulém roce tam hodně pršelo a bohužel jsem v třetím kole spadnul, takže to není závodní víkend, na který bych nějak vzpomínal, ale doufám, že tentokrát to bude jiné.“

„Po zranění z Laguny Seca se teď po týdenním odpočinku cítím lépe, ale během tohoto víkendu ještě nebudu ve stoprocentní kondici,“ pokračoval Španěl. „Při chůzi mě ještě bolí noha a také ještě cítím rameno, takže první věc co udělám, když přijedu do Sachsenringu je to, že zajdu do Mobilní kliniky!“

Přes zranění z Ameriky doufá, že si tento víkend skóre na Sachsenringu zlepší a výrazně promluví do průběžného pořadí šampionátu, kde mu nyní se 142 body patří druhé místo za jeho týmovým kolegou Valentinem Rossim.

„Pro tento víkend je mým cílem, tak jako pokaždé, umístění na stupních vítězů a snažit se získat maximální počet bodů ve srovnání se soupeři přede mnou,“ řekl závěrem Jorge Lorenzo.