Jorge Lorenzo má šanci být letos mnohem silnější

Důležité je omezit pády a nesnažit se vyhrát za každou cenu.
Klepněte pro větší obrázekJorge Lorenzo má za sebou jednoletou a úspěšnou zkušenost v prostředí královské kubatury. Když před rokem začínal, vše se vyvíjelo dle jeho i týmových představ. Získal v prvních třech kvalifikacích pole position a ve své teprve třetí Velké ceně v MotoGP poprvé zvítězil.

Pak přišlo období pádů a zranění, které španělskému jezdci znemožnilo bojovat o mistrovský titul, ale nezabránilo mu získat ocenění v podobě Nováčka roku 2008.

K tomu, aby Lorenzo navázal tam, kde loni v Číně skončil bude třeba vyrovnanější výkon a co hlavně, bude se třeba vyhnout pádům. O změně Španělova přístupu v závodech letošní sezóny, hovořil s Motorcycle News jeho týmový manažer Daniele Romagnoli.

„Hned od začátku se pokusí vyvarovat, na to příliš brzy tlačil. Jorge je jezdcem, který když se dostane na dráhu, chce za to vzít hned od prvního kola, a to je možná jedna z mála jeho slabých stránek.“

„Někdy, jako třeba ve Valencii, nebyl od začátku motocykl úplně perfektní a on pak byl z toho nervózní. To všechno, je pro něho velká zkušenost a hodně jsme s ním o tom mluvili, aby se trochu víc uvolnil a chápal to tak, že ne vždy to půjde jeho cestou.“

Lorenzův týmový manažer rovněž poukázal na skutečnost, že zkušenosti z minulé sezóny, jeho svěřence dostanou v letošním roce mnohem dál a díky tomu bude pro ostatní mnohem větším soupeřem.

„Myslím si, že letos má velkou šanci být mnohem silnější. Možná jeho přístup nebude tak opatrný, ale na druhou stranu o trochu víc bezpečnější.“

„Nemůžete si v pěti závodech připsat nula bodů, pokud chcete usilovat o mistrovský titul. Podle mého názoru, pokud v jednom ze závodů nezískáte ani jeden bod, jste mimo hru o titul.“

„Možná si někdy musíme říct, že je druhé místo v pořádku, ale pokud máme šanci vyhrát, pak za tím jít,“ řekl závěrem manažer týmu Jorge Lorenza Daniele Romagnoli.

Jorge Lorenza spolu s jeho týmovým kolegou Valentinem Rossim čeká v pondělí druhého února oficiální prezentace týmu Fiat Yamaha a jejich dvou nových modelů Yamahy M1 2009. Potom už jejich cesty budou směřovat k prvnímu předsezónnímu testu MotoGP pro rok 2009 v Sepangu.

23. dubna | Alex Márquez dnes slaví 23 let.
20. dubna | Fabio Quartararo dnes slaví 20 let.
15. dubna | Jakub Kornfeil má po včerejším pádu zlomenou klíční kost. Již má za sebou operaci.
14. dubna | Podium MotoGP v Austinu: odkaz
14. dubna | Miller se raduje z třetího místa: odkaz