Jorge Lorenzo na cestách po jihovýchodní Asii

Španěl navštívil továrnu Yamahy v thajském Bangkoku.
Po drobné operaci Jorge Lorenzo vyrazil na dovolenou do Indonésie a na Bali, aby si po náročné sezoně odpočinul. Volný čas, který nyní tráví v jihovýchodní Asii tak využil k návštěvě továrny Yamahy v Bangoku, hlavním městě Thajska. Tam se představil mnoha svým fanouškům a později strávil nějaký čas u Yamaha Rider´s Club, největšího prodejce motocyklů ve městě.

V zemi, kde se ročně prodá na půl miliónu motocyklů není tak časté vidět hvězdy závodního motocyklového nebe a Jorge Lorenzo byl všemi opravdu velmi vřele přivítán. V továrně Yamahy to byl její ředitel Frank Nagashima a ředitel akciové společnosti Praphan Phornthanavasit. Poté Lorenzo prošel všemi provozy továrny, kde pracuje na tři tisíce zaměstnanců, kteří se zejména podílejí na výrobě nejprodávanějšího modelu 115ccm motocyklu Yamaha Fino.

Odpoledne Jorge Lorenzo poskytl několik rozhovorů místnímu tisku a potom si už oblékl kombinézu a před všemi fanoušky předvedl jízdu v sedle Yamahy YZF-R1. Motocykl nesl barvy týmu Fiat Yamaha MotoGP a na kapotě samozřejmě nechybělo jeho startovní číslo devětadevadesát. Naposledy Lorenzo jezdil při testech ve Valencii a teď byl navíc po operaci, ale stále dostatečně silný na to, aby všechny přítomné ohromil svými jezdeckými dovednostmi. Velký úspěch u osmi stovek diváků vyvolalo, když Lorenzo propálil u R1 zadní pneumatiku.

„Je neuvěřitelné, když vidíte tolik nadšených lidí tady v Bangkoku, kde zase není vidět tento druh akcí příliš často,“ uvedl nadšený Lorenzo. „Motocyklový sport tady patří k nejpopulárnějším sportům vůbec a určitě patří mezi jeden z nejdůležitějších obchodních artiklů.“

„To, že jsem tady mohl přijít a podpořit lidi u Yamahy mě naplňuje pýchou. Zítra už zamíříme do Indonésie a jsem si jistý, že odkryjeme další tajemství této skvělé značky,“ řekl závěrem Jorge Lorenzo, vicemistr světa královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.