Jorge Lorenzo pokračuje další dvě sezony s Yamahou

V továrním týmu Yamahy bude v letech 2011 a 2012 pokračovat lídr letošního šampionátu v třídě MotoGP Jorge Lorenzo. Třiadvacetiletý Španěl už v příštím roce pojede poprvé s Američanem Benem Spiesem.
Jorge Lorenzo pokračuje další dvě sezony s Yamahou

Vedení Yamahy prodloužení smlouvy oznámilo během závodního víkendu v japonské Motegi, domácí Grand Prix pro japonského výrobce. Jorge Lorenzo přestoupil z čtvrtlitrové kubatury světového šampionátu rovnou do továrního týmu Yamahy MotoGP v roce 2008 a do této chvíle v sedle osmistovky M1 vyhrál dvanáct závodů prestižní královské kubatury.

V letošním roce je Španěl na nejlepší cestě získat první titul v MotoGP a jeho výkonů a přínosu pro značku si Yamaha samozřejmě cení. Valentino Rossi po sedmi letech z týmu odchází a ten, kdo po Italovi převezme vůdčí roli bude právě Lorenzo.

Prodloužení smlouvy s Lorenzem, komentoval generální ředitel společnosti Yamaha Motor Racing Lin Jarvis, slovy: „Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo s Jorgem dohodnout, aby zůstal továrním jezdcem Yamahy v letech 2011 a 2012. Od doby, kdy k nám před třemi lety přišel se každým rokem zlepšoval, čtvrté místo a titul Nejlepšího nováčka sezony 2008, druhé místo v roce 2009 až po výzvu v podobě boje o mistrovský titul MotoGP v roce 2010.“

„Jsem zároveň rád, že se nám podařilo dohodnout tady v Japonsku, protože to nyní Jorgemu umožní se plně koncentrovat a věnovat maximální úsilí v nadcházejících týdnech, aby se pokusil zajistit svůj první titul v kategorii jezdců MotoGP. V jeho teprve třiadvaceti letech věřím, že má Jorge před sebou dlouhou kariéru a doufejme, že s Yamahou vyhraje spoustu světových titulů.“

„V příštím roce Jorge pojede v továrním týmu s Benem Spiesem a s těmito výjimečně talentovanými jezdci zahájíme sezonu 2011 s tím nejúžasnějším a konkurenceschopným týmem v padoku,“ řekl závěrem Lin Jarvis.

„První volbou bylo vždy zůstat s Yamahou a jsem moc rád, že se tak stane,“ uvedl spokojený Jorge Lorenzo. „Cítím se tu skvěle, mám kolem sebe skvělé lidi, pevný vztah s Yamahou a perfektní motocykl. Chci poděkovat Linu Jarvisovi, který mi byl vždy oporou.“

„Teď se musíme soustředit na vítězství v šampionátu, ale i tak už se nemůžu dočkat příští sezony. Vím, že s Benem můžeme pro Yamahu udělat kus práce a chci všem za jejich důvěru ve mně poděkovat,“ uvedl Jorge Lorenzo.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře