Jorge Lorenzo věří v budoucnost u Yamahy

Španěl spolu s Rossim patří mezi favority v oboji o titul MS 2010.
Jorge Lorenzo dávno hodil za hlavu obavy z toho, že by snad vliv Valentina Rossiho rozhodoval o jeho dalším osudu u továrního týmu Yamahy. Španěl letos podepsal jednoletou smlouvu, která vyprší koncem roku 2010, ale vedení týmu v něm vidí nástupce italského šampiona a určitě nemá zájem z jeho služeb rezignovat.

Rossi s Lorenzem zahájí začátkem února předsezoní testy jako týmová dvojice v podobě mistra a vicemistra světa a závodit budou na strojích výrobce, který získal zlato v Poháru konstruktérů a v barvách top týmu v hodnocení letošního šampionátu. Takže jednoznačně oba v pozici favoritů na zisk titulu.

Nedávno přišla britská BBC s Rossiho vyjádřením ohledně jeho další budoucnosti u Fiat Yamahy, kde měl říct, že pokud bude muset nadále s Lorenzem soupeřit na stejném motocyklu, tak se budou muset rozhodnout pro jednoho z nich. Vzápětí na to ale Rossi popřel, že by něco takového řekl, protože sice má s Yamahou dobré vztahy, ale určitě jim nemůže mluvit do toho s kým bude nebo nebude jezdit.

Dvaadvacetiletý Lorenzo si nyní užívá dovolené na Bali a ohledně další sezony má zcela jasnou představu, když řekl: „Valentino je legendární jezdec a všechno co dělá je velmi důležité a pokud se mě obává jako svého týmového kolegy, tak asi proto, že jsem rychlý a ne, že končím poslední. Nedokážu ovládat, co si myslí.“

„Ale možná bych raději, kdyby Valentino u Yamahy zůstal, protože tak se ho můžu pokusit porazit na stejném motocyklu. Takže pro mě to není otázkou vztahu mezi námi dvěma nebo něco takového.“

„Mým cílem je zkusit vyhrát světový šampionát a je mi jedno pokud nejsem v pozici lídra týmu,“ řekl Jorge Lorenzo.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz