Jorge Lorenzo zatím smlouvu s Yamahou neprodloužil

Yamaha má zájem o Španělovy služby, ale nechce ho nyní rozptylovat.
Šéf týmu Jorge Lorenza Daniele Romagnoli pro Motorcycle News uvedl, že jeho svěřenec zatím nepodepsal prodloužení smlouvy s Yamahou, která sice zájem projevila, ale zatím nebyl stanoven přesný termín podpisu.

„Máme velký zájem o prodloužení smlouvy s Jorgem a zahájili jsme již v této věci jednání. Spolupracujeme s jeho managementem, ale nespěcháme na to. Vyhovující termín pro Yamahu je další dvouletá smlouva,“ uvedl Romagnoli.

„Stejně to Yamaha udělala v případě Valentina, je to jejich trend, v kterém věřím budou chtít také pokračovat i u Jorgeho. Nechceme nic uspěchat, aby to nějakým způsobem Jorgeho rozptylovalo, protože ten se musí soustředit, aby dobře odváděl svou práci na dráze.“

„Myslím si, že Yamaha a Jorge mají zájem pokračovat dál společně a to je už velmi pozitivní krok,“ řekl závěrem Romagnoli.

Jorge Lorenzo přijel před týdnem na okruh v Jerezu v pozici vedoucího muže šampionátu. Velká cena Španělska, ale pro něho nedopadla vůbec dobře, protože v průběhu závodu spadl a pustil tak do vedení šampionátu svého týmového kolegu Valentina Rossiho.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.