Jorge Lorenzo: Závod v Austrálii bude rozhodující

Letos bylo Španělovým cílem získat lepší celkové umístění než loni.
Do konce sezony Mistrovství světa silničních motocyklů 2009 zbývá odjet tři Velké ceny v Austrálii, Malajsii a ve Valencii. V královské kubatuře MotoGP je vedoucím jezdcem šestinásobný vítěz této kubatury Valentino Rossi, ale v letošním roce je mu velmi dobrým soupeřem jeho týmový kolega Jorge Lorenzo. Španěl jede druhou sezonu v MotoGP a na zkušenějšího kolegu teď ztrácí osmnáct bodů.

Španěl Lorenzo je mladý, ambiciózní, talentovaný jezdec, pro kterého nebude případná prohra v boji o letošní titul žádným zklamáním, ale naopak. Do této sezony vstupoval s cílem se zlepšit a v celkovém hodnocení získat lepší umístění než na jakém skončil loni, což znamená, že každá pozice lepší jak čtvrtá je splněním jeho cíle. Pokud letos titul Lorenzo vyhraje, nemohl žádat víc.

Každopádně proto musí udělat hodně a v jeho případě by bylo nejlepší, kdyby cílem posledních tří Grand Prix projel jako první. „Vsadil bych na sebe ve všech třech závodech. Pokud chci získat titul, tak jinou alternativu ani nemám. Mám tuto šanci a budu za ni bojovat až do konce,“ řekl Lorenzo pro Gazzetta dello Sport.

„Nemyslím, že bych udělal nějaké chyby. Pokud prohraji tak jen z toho důvodu, že Valentino vyhrál víc závodů než jsem vyhrál já. Nemám čeho bych litoval, mám před sebou hodně let, kdy to můžu zkusit znovu.“

„Ať už je výsledek jakýkoliv, budu ve Valencii po posledním závodu sezony večer slavit,“ řekl Jorge Lorenzo, který si je vědom skutečnosti, že je to jeho druhá sezona v MotoGP a v jeho dvaadvaceti letech to nejlepší na něho teprve jen čeká.

Podle španělského závodníka bude v boji o titul důležitý závod v Austrálii, protože tam bude velmi silný Casey Stoner, jenž tam může sehrát důležitou roli, protože Valentino Rossi se bude na Phillip Islandu snažit rozhodnout. Rodáku z Mallorky je jasné, že pokud by se tam jeho italskému kolegovi podařilo vyhrát, jen těžko by se mu jeho náskok v posledních dvou závodech podařilo vymazat.

„Valentino tam bude chtít znovu vyhrát a musí na tom tvrdě zapracovat, aby to v Austrálii dokázal,“ pokračoval Lorenzo. „Příští závod bude rozhodující.“

„Teď se čistě soustředím na svou jízdu. Motocykl není nikdy ideální a pokaždé můžete něco zlepšit. Nicméně se raději zlepšuji já sám. Řekl bych, že v této chvíli jsem na tom já a moje Yamaha celkem dobře.“

„Pedrosa a Stoner jsou ve velmi dobré formě a budou chtít vyhrát. V Austrálii hodně věřím Stonerovi, může tam skončit před Valentinem. Nicméně také přede mnou!“ pokračoval Lorenzo.

„Neříkám, že by byl šťastný, ale podle mého názoru Caseyho nebude mrzet pokud titul získám já.“

Lorenzo dále uvedl, že ať už letos vyhraje kdokoliv, po tak náročné a vyrovnané sezoně plné vzájemných bitev, bude tento titul určitě plně zasloužený. „Po takové sezoně jaká je tato si oba zasloužíme stát světovým šampionem,“ řekl Španěl. „Je to těžké, ale ne nemožné. Mimo těch závodů, kde jsem spadl jsem vždy dosáhl umístění na stupních vítězů. Ve všech třech posledních závodech tak mám šanci vyhrát.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz