K záchraně Grand Prix v Brně chce pomoci i Automotodrom

Budoucnost motocyklové Grand Prix v Brně je stále v ohrožení. K záchraně tohoto podniku chce nyní pomoci i Automotodrom.
K záchraně Grand Prix v Brně chce pomoci i Automotodrom

Loňská Grand Prix v Brně skončila ztrátou 31 miliónů korun. Stát přispěl jen 39 miliónů místo požadovaných 100 miliónů.

V letošním roce město Brno navýšilo svůj příspěvek z 10 na 15 miliónů korun a Jihomoravský kraj přispěl také o 5 miliónů korun více než loni – tedy 25 miliónů korun. Od státu bylo požadováno 65 miliónů, nicméně schváleno bylo pouze 39 miliónů, což je nedostačující. Grand Prix tedy je v ohrožení, je reálně možné, že se letos pojede naposledy.

Pořádající Spolek před časem prohlásil, že bez patřičné podpory státu není schopen dále závod pořádat. Premiér Andrej Babiš už dříve prohlásil, že pokud kraj a město získá více peněz, bude i stát ochoten přispět více.

Nyní tedy kraj i město navrhují, že na Grand Prix přidají ještě dalších 5 miliónů korun (konkrétně 2,5 miliónů dá město a 2,5 miliónů kraj). Tato částka tedy zatím nebyla schválena, ale zástupci města i kraje věří, že tato částka bude schválena oběma zastupitelstvy.

Stát přispěje na brněnskou GP částkou 39 miliónů místo požadovaných 65

Stát přispěje na brněnskou GP částkou 39 miliónů místo požadovaných 65

Nově nabízí pomoc také Automotodrom, který je ochoten převzít část závazků za pořádající subjekt – a to až do výše 5 miliónů korun. „Záchrana Grand Prix České republiky je pro naši společnost prioritou,“ uvedla v tiskovém prohlášení ředitelka okruhu – Ivana Ulmanová. „Je to významná akce pro Brno, region i celou Českou republiku. Vzhledem k tomu, že Automotodrom Brno je subjektem, který organizaci Grand Prix České republiky v minulosti dlouhodobě zastřešoval, chceme udělat maximum pro to, aby se tuto prestižní událost podařilo zachránit," dodala Ulmanová.

Zástupci pořadatelského Spolku se nyní chystají znovu jednat s premiérem Babišem. Primátorka Brna uvedla, že spolu s hejtmanem Jihomoravského kraje v pátek odeslali dopis premiérovi, v němž uvádějí, že hledají další podporu ze strany města a kraje a dále v tomto dopise žádají o zvážení systémového řešení pro Grand Prix ze strany státu v dalších letech.

Zdroj: sport.cz, foto: Repsol

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz