Kallio a Canepa potřebovali odjet co nejvíc kol

Počasí jim to moc neumožňovalo.

Až ve druhé desítce výsledkové listiny prvního volného tréninku na Velkou cenu Francie se pohybovaly motocykly stáje Pramac Racing. Mika Kallio obsadil třinácté místo a Niccolo Canepa osmnácté.

Technický ředitel Fabiano Sterlacchini nebyl spokojen s klimatickými podmínkami, které dnes v Le Mans panovaly. "Naši jezdci jsou nováčky v této kategorii a potřebují odjet co nejvíc kol, aby se naučili, jak motorka reaguje. Uvidíme, jaké bude počasí zítra, víme, že v Le Mans je vždy nepředvídatelné."

Inženýr pochválil Canepu za jeho výkon, ale zdůraznil, že se musí zlepšit. Kallio až do začátku deště neustále zrychloval. "Doufáme, že zítra bude trať buď mokrá, nebo suchá. Nepotřebujeme žádný přechodný stav," přeje si Sterlacchini.

Kallio litoval změny počasí. "Je to škoda, protože jsme zrovna našli správný směr, jakým jsme se chtěli vyvíjet. Začali jsme se stejným nastavením jako v Jerezu a po několika modifikacích jsme našli správné vyvážení motorky. Samozřejmě nic speciálního, ale je to dobrý start," věří Fin.

Caneppa především potřeboval odjet hodně kol, aby našel správnou stopu, takže se mu potíže s počasím vůbec nehodily. "Nakonec můžu být docela spokojen, nedělal jsem na stroji žádné modifikace, ale soustředil jsem se jen na to, abych se naučil trať," připomněl Ital. "Doufejme, že zítra budou lepší klimatické podmínky."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře