Kallio bude muset svou premiéru v Laguně Seca o rok odložit

Finský jezdec pro zranění vynechá Velkou cenu Spojených států.
Klepněte pro větší obrázekZranění, které utrpěl Mika Kallio po pádu v posledním kole holandské TT, mu bohužel neumožní odcestovat do Spojených států k jeho premiérové Velké ceně Spojených států na závodním okruhu v Laguně Seca.

Jezdec satelitního týmu Ducati Pramac Racing si zranil prst na své levé ruce natolik, že v současné době musí být denně ošetřován a pro závody v Německu a Británii už snad bude natolik v pořádku, že tam dokáže jet se speciální bandáží.

Vedení týmu Pramac Racing také rozhodlo za finského jezdce nehledat náhradu a tak o víkendové Grand Prix v Laguně Seca tým pojede jen s jedním jezdcem, kterým je samozřejmě Niccolo Canepa.

„Byl jsem tak nadšený ze závodu v Laguně Seca, ale myslím, že osud tomu chtěl, abych se této cesty nakonec musel vzdát,“ uvedl Mika Kallio. „Je to škoda. Toto rozhodnutí jsme učinili společně s vedením Pramac Racingu a myslím, že je nepochybně to nejlepší.“

„Laguna je pro mě zcela nový okruh, s kterým se musím teprve seznámit a vzhledem k nejistému zdravotnímu stavu jsme si řekli, že by to také bylo celkem riskantní.“

„Budu se snažit dostat do formy už pro Sachsenring, což je mimochodem jeden z mých oblíbených okruhů v šampionátu,“ uvedl Kallio, který závěrem popřál svému týmovému kolegovi na dráze v Laguně Seca hodně štěstí.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz