Kallio i Canepa věří, že se zítra zlepší

Dnes se zaměřili především na nastavení.

Jezdci stáje Pramac Racing Mika Kallio a Niccolo Canepa nevstoupili do tréninků na prestižní Velkou cenu Španělska v Jerezu zrovna úspěšně. Kallio obsadil v pátek čtrnácté a Canepa dokonce až poslední osmnácté místo. Zítra se oba pokusí své pozice vylepšit. Věří, že se jim to podaří.

Kallio se zpočátku držel v top ten, ve druhé polovině tréninku se zaměřil spíše na optimalizaci nastavení. Přesto nebyl s dnešním výkonem spokojen. "Začali jsme se dvěma různými nastaveními na dvou motorkách. Jedna byla nastavena jako v Motegi a druhá jako při březnových testech," vysvětlil Fin. "Objevili jsme nějaké komplikace, které nám neumožnily být dostatečně rychlí, ale věříme, že se zítra zlepšíme. Nepodařilo se mi využít měkké pneumatiky, možná proto jsem nezajížděl lepší časy."

Canepa dnes zkoušel úplně jiné nastavení motocyklu a během prvních kol se cítil klidnější. "Moje postava je úplně jiná než u jakéhokoliv jiného jezdce Ducati. Dnes jsme hodně zapracovali na vyvážení motorky. Myslím, že jsme na správné cestě. Věřím, že zítra se dokážeme zlepšit, abychom mohli do závodu startovat z dobré pozice," doufá Ital. 

Technický ředitel týmu Fabiano Sterlacchini upozornil, že tým především zkoumal situaci a prioritou nebyly nejrychlejší časy. "Zítra odpoledne bude důležité být rychlý. Drželi jsme se plánu. Věříme, že se oba jezdci zítra dokáží zlepšit," dodal.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz