Kallio nahradí Zarca ve zbytku sezóny

KTM dnes oznámila, že Mika Kallio pojede ve zbytku letošní sezóny místo Johanna Zarca. Zarco z týmu odchází.
Kallio nahradí Zarca ve zbytku sezóny

Před nedávnem Johann Zarco a KTM oznámili, že na konci letošního roku ukončí spolupráci, přestože spolu měli smlouvu ještě na příští rok.

Nakonec je vše ještě trochu jinak. Zarco u KTM končí s okamžitou platností. Závod v Misanu byl pro něj posledním ve službách KTM. Od závodu v Aragonu až do konce letošní sezóny bude místo Zarca jezdit Mika Kallio, který je testovacím jezdcem KTM.

KTM a Zarco ukončí spolupráci už na konci letošního roku

KTM a Zarco ukončí spolupráci už na konci letošního roku

„Museli jsme se rozhodnout, abychom zajistili, že své zdroje využijeme co nejlepším způsobem,“ řekl Pit Beirer, ředitel KTM Motorsport. „Pevně věříme, že Mika nám v této fázi může pomoci díky svým znalostem a zkušenostem. Je velmi důležité, abychom si ověřili výsledky našich testů v reálných závodních podmínkách, abychom mohli zahájit naši sezónu 2020 v co nejlepší pozici, “ řekl dále Beirer.

„Mika prokázal svou schopnost s RC16 a jsme rádi, že je opět součástí našeho týmu jako závodní jezdec. Rozhodně se teď zaměříme na novou konfiguraci s motocyklem číslo 82 a budeme bojovat o body v posledních závodech šampionátu. Zároveň bychom chtěli poděkovat Johannovi za jeho úsilí, které projevoval od listopadu loňského roku, kdy vstoupil do našeho ambiciózního projektu. Nyní musíme přemýšlet o budoucnosti, a proto jsme museli podniknout tento krok. KTM bude Zarca i nadále podporovat až do uzavření naší smlouvy na konci roku 2019. Přejeme mu vše nejlepší do budoucna, “ dodal Beirer.

Zdroj: motogp.com, foto: KTM

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz