Kallio po drobné chybě desátý

Canepa překonal svůj čas z loňského testování.

Mika Kallio se po třech velkých cenách v barvách tovární Ducati vrátil do týmu Pramac Racing a v prvním volném tréninku na Velkou cenu Portugalska skončil desátý. Fin mohl být i lepší, ale v závěrečném měřeném kole udělal drobnou jezdeckou chybu. Druhý jezdec stáje Niccolo Canepa byl třináctý.

Technický ředitel týmu Fabiano Sterlacchini nechce dnešní výsledky přeceňovat. Přesto je s nimi spokojen. "Mika se na své motorce cítí dobře a ví, kde je možné se zlepšit," chválil svého jezdce. "Také Niccolo pracoval dobře. Je velmi koncentrovaný a odhodlaný. Věříme, že také on může v Portugalsku zajet dobrý závod."

Kallio se nevyhnul menším problémům, ale ví, jak je řešit. "Nejedná se o nic velkého. Jde jen o jednoduché nastavení, aby byla motorka na okruhu s tímto profilem živější," vysvětluje Fin. "V posledním kole jsem udělal malou chybu a ztratil několik cenných desetin. Škoda, mohl jsem být v klasifikaci výše."

Canepa si dnes stroj pochvaloval. "Obvykle se musím po delší přestávce znovu adaptovat, ale tady mi to přišlo snadné. Na poslední čtyři závody mám opravdu velkou motivaci," říká Ital. "Podařilo se mi překonat mé nejrychlejší kolo z loňských testů, což je velmi pozitivní začátek víkendu."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz