Kallio se do vytoužené třetí řady nedostal

Canepa se stále zlepšuje.

V sobotní suché kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Velké Británie se nakonec Mika Kallio nevešel do první desítky a skončil jedenáctý. Niccolo Canepa vybojoval šestnáctou pozici.

Technický ředitel týmu Fabiano Sterlacchini přiznal, že tým očekával poněkud lepší výsledky. "Od začátku bylo vidět, že se snažíme zlepšit, ale z nějakých důvodů se nám to nedaří. Byli jsme opravdu blízko. Uvidíme po letní přestávce v Brně," slibuje Ital. "Niccolo se během víkendu postupně zlepšuje a je dobré, že dokáže jet ještě lépe. Zítra od něho očekáváme dobrý výkon, abychom měli oba jezdce na bodovaných pozicích."

Kallio nebyl spokojen s vývojem událostí během dnešní kvalifikace. "V polovině jsme byli docela rychlí. Myslel jsem, že se budeme schopni zlepšit téměř o půl sekundy, ale nejel jsem podle plánu. Zlepšili jsme se, ale ne dostatečně, abychom startovali ze třetí řady," litoval Fin. "Doufáme, že do zítřejšího závodu odstartujeme dobře, abychom se udrželi skupiny nejrychlejších jezdců."

Bývalý úspěšný jezdec stopětadvacítek i dvěstěpadesátek ví, že všechno bude záviset na počasí.

Spokojen nebyl ani Canepa. "V první části tratě jsme se drželi Mikova rytmu, ale ve druhé stále hodně ztrácím. Zítra ráno musíme dobře zapracovat v ranním warm upu, abychom udělali správná konečná rozhodnutí," vysvětluje Ital. "Vypadá to, že zítra bude hodně pršet a to by nám mohlo hrát do karet."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře