Kallio si dnes zajistil titul Nováček roku

Espargaro prvních pět kol studoval chování motorky.

Mika Kallio a Aleix Espargaro, který zaskakoval za zraněného Niccola Canepu, dojeli ve Velké ceně Malajsie na desátém, respektive jedenáctém místě. V cíli jezdce týmu Pramac Racing dělila pouhá jedna sekunda. Zatímco finský závodník se po dobrém startu držel v první desítce, Španěl se v úvodu propadl dozadu. Podařilo se mu však předjet Edwardse, dostihnout skupinku před sebou a v předposlední zatáčce se dostat před de Angelise. Španěl tak vyrovnal svůj nejlepší výsledek v MotoGP. Kallio si dnešním výsledkem pojistil titul Nováček roku, protože před svým stálým týmovým kolegou Canepou má před posledním závodem ve Valencii náskok 26 bodů.

Technický ředitel Fabiano Sterlacchini připomněl, jak bylo obtížné díky náhlému dešti připravit stroje na mokrou trať. "Mika neměl dobrý pocit ze zadní části motocyklu, proto se na začátku závodu neudržel nejrychlejších jezdců. Nakonec dosáhl umístění v první desítce, ale vím, že jsme mohli zajet lepší výsledek, kdyby bylo sucho," říká. "Z mého pohledu zajel Aleix pozitivní závod. Je to opravdu inteligentní jezdec. V prvních kolech studoval chování motocyklu na mokru, potom přidal a dohnal mnohem zkušenější jezdce."

Kallio byl ze závodu zklamán. "V těchto podmínkách jsem si moc nevěřil. Kvůli nestabilitě zadní části jsem nemohl akcelerovat, jak jsem chtěl. Naopak brzdění bylo velmi dobré," vysvětluje Fin. "Ve Valencii musím, ale hlavně chci, zajet mnohem lepší závod."

Espargaro zpočátku nechtěl moc riskovat. "Od šestého kola jsem začal dohánět skupinku, kde byli Edwards, de Angelis, Kallio a Capirossi. Kolo za kolem jsem se jim přibližoval a pak první dva předjel," popisuje svou stíhací jízdu Španěl. "Škoda, že jsem neodstartoval dobře, mohl jsem bojovat o lepší pozice. chci poděkovat týmu Pramac Racing za tento víkend, který mi pomůže v přípravě na další sezonu."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz