Kallio spadl ze šestého místa, příčiny nezná

Canepa prohrál ve finiši s Melandrim a skončil třináctý.

Skvěle rozjetou měl Velkou cenu Portugalska Mika Kallio. Ve čtvrtém kole však upadl ze šestého místa. Jediné body tak týmu Pramac Racing přivezl třináctý Niccolo Canepa.

Technický ředitel Fabiano Sterlacchini neskrýval zklamání z Kalliova pádu. "Zasloužil by si dobrý výsledek. Při warm-upu jsme našli skvělé řešení pro nastavení motocyklu a dosáhli jsme pátého nejrychlejšího času. V závodě to šlo dobře, ale víme, jak to skončilo," připomněl. "Mika nám v garáži řekl, že mu najednou utekl předek. Až se podíváme na data, zkusíme zjistit, co se stalo."

Také Canepa očekával od dnešního závodu mnohem víc. "Na začátku jsem udělal chybu a neudržel se mezi nejrychlejšími jezdci. Během warm-upu jsem se cítil velmi dobře a myslel jsem, že v závodě se udržím mezi prvními deseti," doufal. "Jel jsem na maximum, ale nemohl jsem dokázat víc. Škoda, že jsem pak na cílové čáře prohrál o pouhých třiadvacet tisícin sekundy bitvu s Melandrim. Několikrát jsem se ho snažil předjet, ale bylo to opravdu těžké."

Kallio neskrýval zklamání. "Jel jsem výborný závod a najednou jsem byl na zemi. Přitom jsem zrovna moc netlačil. V této části tratě se neakceleruje ani nebrzdí, jen držíte rytmus, abyste akcelerovali na výjezdu ze zatáčky do cílové rovinky," vysvětloval Fin. "Přestal mě poslouchat předek a na špinavé straně tratě jsem uklouzl. Velmi se omlouvám celému týmu. Zasloužil by si dosáhnout dobrého výsledku. Doufám, že ho pro něj získám v posledních třech závodech."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

17:36 | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
10:50 | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
10:49 | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz