Kalliovu jízdu v první desítce ukončilo nešťastné uklouznutí

Canepa získal třetí bod v kariéře.

Na zmoklém a osychajícím okruhu Bugatti v Le Mans se ani Mikovi Kalliovi, ani Niccolu Canepovi z týmu Pramac Racing nepodařilo zajet výrazně dobrý výsledek. Fin se sice dostal na devátou pozici, ale pak při předjíždění Nickyho Haydena uklouzl na vodě a ze závodu odstoupil. Ital alespoň získal svůj třetí bod v kariéře.

Technický ředitel Fabiano Sterlacchini shrnul problémy, které měl Kallio během celého víkendu. "Nedá se nic dělat. Jsme přesvědčeni, že náš jezdec může být dobrý v každé grand prix. Potřebujeme jen trochu štěstí," popisoval aktuální situaci a na Canepovu adresu sdělil, že se zlepšuje závod od závodu a na svém domácím okruhu v Mugellu by měl ukázat své opravdové schopnosti.

Právě Canepa hodně ztratil při výměně motocyklu. "Hodně času mě stálo, než jsem získal rytmus. V posledních pěti nebo šesti kolech se mi jelo opravdu dobře, což mi dává sebedůvěru do dalšího závodu v Mugellu," těší se Canepa, který chce v Itálii vylepšit svou pozici v celkovém pořadí.

Kallio si pochvaloval začátek. "Motorku jsem vyměnil ve správnou chvíli a byl jsem na dobré pozici. Dohnal jsem Haydena a zkusil ho vnitřkem předjet. Bohužel změnil stopu a já musel jet vnějškem, kde byla na trati louže, po které jsem uklouzl," litoval. "Pravděpodobně mě neviděl. Jsem dnes velmi smutný, protože jsem se cítil opravdu dobře."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz