Karel Abraham končí v MotoGP

Karel Abraham dnes na setkání s fanoušky oznámil, že příští rok už nepojede v MotoGP. Jezdec včera obdržel emailem oznámení, že tým už s ním nepočítá.

Karel Abraham měl sice podepsanou smlouvu s týmem Avintia i na příští rok, ale už nějakou dobu se spekulovalo o možnosti, že by Karla u Avintie mohl nahradit Johann Zarco. Zarco původně poté, co Lorenzo oznámil konec kariéry, usiloval o místo u týmu Repsol Honda, ale tam nakonec zamířil Alex Márquez. K týmu Avintia Racing Zarco původně nechtěl. Abraham byl týmem ujišťován, že s ním nadále počítá a že si tedy spekulací ohledně Zarca nemá všímat.

Sám Abraham sice v poslední době uvažoval o ukončení působení v MotoGP, protože nebyl spokojený s kvalitou techniky. Po testech ve Valencii se s týmem dohodl na možné úpravě smlouvy.

V pátek ovšem Abraham obdržel mail, v němž jej tým informuje o ukončení spolupráce. Jak Abraham oznámil na dnešním setkání s fanoušky, tento způsob ukončení smlouvy na konci sezóny považuje za velký podraz. Žádná jiná místa v MotoGP nyní nejsou volná, takže tohle pro Abrahama znamená konec v MotoGP.

„MotoGP je už rozebraná, do Moto2 nebo superbiků nechci. Možností moc není, ale já se ani po ničem nedívám. Teď si dám nějakou dobu oraz a uvidíme, co bude. Minimálně na nějakou dobu od toho dám ruce pryč. Teď to pro mě znamená konec kariéry,“ uvedl Abraham.

Foto: Avintia Racing


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz