Karel Abraham si po Argentině popovídal s fanoušky na livechatu

Po závodě v Argentině Karel Abraham během livechatu na Facebooku odpovídal na dotazy fanoušků.

Karel Abraham závod v Argentině nedokončil závod kvůli pádu. Na stránkách týmu Avintia sice nejsou k dispozici oficiální prohlášení jezdců po závodě, ale o Karlovo vyjádření ke GP Argentiny fanoušci úplně nepřišli, protože během livechatu na Facebooku se Karel vyjádřil (mimo jiné) i k událostem v GP Argentiny.

Navzdory pádu hodnotí Abraham GP Argentiny pozitivně. Řekl, že motorka funguje skvěle, ale kvůli malým rozdílům ve startovním poli je občas nutné jezdit i trochu přes limit, což může skončit pádem a to je právě to, co se Abrahamovi v Argentině stalo. Nicméně jezdec během chatu také přiznal i to, že očekával, že bude mít letos lepší výsledky.

Řeč přišla i na protest, který v Argentině proti Karlovi vznesl Jorge Lorenzo. Šlo o to, že v jedné ze zatáček Lorenzo trochu povyjel, nechal tam mezeru, čehož chtěl Abraham využít k předjetí, jenže Lorenzo to pak zavřel, došlo ke kontaktu, ale dle Abrahamových slov se nejednalo o nic zásadního. Na ředitelství závodu také nenašli nic, co by mělo být z Abrahamovy strany v tomto ohledu v nepořádku.

Abraham pak ještě během chatu prozradil, že Lorenzo byl po závodě v hodně špatné náladě. Domnívá se však, že to nebylo tak úplně kvůli němu, ale spíš tak všeobecně. V závěru livechatu pak Abraham ještě přiznal, že na ředitelství závodu mu Lorenzo řekl něco ve smyslu, že ho nemá předjíždět, protože on je pětinásobný mistr světa. Lorenzovo chování Abrahama překvapilo. Dle Abrahamových slov, spolu nikdy neměli žádný problém, vycházeli spolu dobře. „On si nenechal nic říct, choval se trošku zvláštně, vůbec ho tak neznám,“ řekl během chatu Abraham.

Dále Abraham s fanoušky rozebíral i Crutchlowovu penalizaci za ulitý start. V době, kdy chat probíhal, ještě neměl Abraham možnost shlédnout záznam závodu, takže se nemohl konkrétněji vyjádřit, nicméně obecně mu však přijde penalizace v podobě průjezdu boxovou uličkou jako příliš přísná a prozradil, že nyní se řeší systém penalizací s cílem upravit tento systém tak, aby byl spravedlivější.

Celý záznam livechatu je k dispozici zde:

https://www.facebook.com/KarelAbraham17/videos/325763468131230/

Zdroj: Facebook Karla Abraham, foto: Avintia

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře