Karel Abraham si z Německa žádné body neveze

V Assenu dojel Abraham sedmý, ale v Německu na tento úspěch nenavázal a závod dokončil na nebodované pozici.
Karel Abraham si z Německa žádné body neveze

V kombinaci tří volných tréninků byl Karel Abraham až čtyřiadvacátý, tedy poslední, takže to znamenalo, že musel do první kvalifikace. Z té se ovšem také dále nedostal. Zajel v ní desátý čas, čímž si zajistil start z dvacáté pozice. Na svůj Facebookový profil si po kvalifikaci napsal následující:

„Ráno bylo nečekané sucho. Bohužel se nám však nedařilo tak, jak bychom si představovali. Problémů jsme sice pár měli, ale nic úplně zásadního. Ke konci tréninku jsem navíc spadl v nejrychlejší zatáčce, kde se teda tento víkend padá hodně často. Kvalda vypadala, že bude suchá, ale nakonec nám zapršelo. Bylo to, jako by se opakovalo dění z Assenu. Dojel jsem na 20. místě, ale čas mám rychlejší než můj kolega Alvaro na 12. místě. Po dlouhé době bych si ten zítřek naplánoval radši na mokru, protože dnes vše velmi dobře fungovalo až na výjezdy z rychlých zatáček, kde bohužel hodně zasahovala elektronika a motorka tak nechtěla moc jet. Čas by bez tohoto problému snad mohl být o pár desetinek rychlejší a o pár pozic lepší, ale samozřejmě těžko říct. Zítra však má být sucho, a jak jsem před pár větami psal o Assenu, tak doufám, že tomu tak opravdu bude a zítra zajedeme super závod a odvezeme domu nějaké bodíky!“ doufal po kvalifikaci Abraham.

MotoGP: Márquez zůstal v Německu nepřekonatelný i letos

MotoGP: Márquez zůstal v Německu nepřekonatelný i letos

Do závodu vyrazil Abraham z dvacáté pozice. V průběhu závodu bojoval o bodované pozice, ale nakonec svou bodovou sbírku nerozšířil, protože dojel sedmnáctý. Na kontě mu tak zůstává dvacet bodů a v celkovém pořadí šampionátu je devatenáctý.

„Počasí dnes vypadalo zase proměnlivě. Ranní warm-up byl hodně dobrý a my jsme byli téměř 100% připraveni na závod. Nervozita vcelku byla, samozřejmě hlavně na gridu. Start a první kola se mi moc nepodařila, ale pak jsem všechno doháněl a podařilo se mi dostat se zpět před několik jezdců. Před koncem závodu jsem byl těsně za Smithem, ale bohužel potom mi začal opravdu hodně klouzat zadek a já už neměl šanci zapojit se do boje o body. Je to škoda, protože v půlce závodu jsem jezdil časy srovnatelné s desítkou. Přestože dnešní závod byl velmi povedený, pozice byla až 17. a to je škoda. Musím se z toho ponaučit a v příštích závodech udělat vše pro to, abych stál na gridu na lepších pozicích a rozhodně musím taky zamakat na těch prvních kolech. Chce to být drsnější a hned po startu si vydobýt co nejvíce pozic!“ napsal si Abraham na svůj Facebook po závodě.

Foto: Aspar

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

4. dubna | Lorenzo Savadori dnes slavil 28 let. odkaz
4. dubna | Jorge Martin ve svém druhém závodě v MotoGP vystoupil na podium. odkaz
4. dubna | Dnes je to poprvé od roku 1954, kdy spolu v královské kubatuře stáli na podiu dva francouzští jezdci. odkaz
4. dubna | Fabio Quartararo slaví svou čtvrtou výhru v MotoGP. Hned za ním dojel jeho krajan Johann Zarco, který nyní vede šampionát. Třetí skončil nováček Jorge Martin. odkaz
4. dubna | Sam Lowes si dnes v Kataru dojel pro druhou výhru v řadě. odkaz