Karel Abraham v prvním závodě sezóny nebodoval

Karel Abraham má za sebou svůj první závod s týmem Avintia. V cíli skončil brněnský jezdec na osmnácté pozici.
Karel Abraham v prvním závodě sezóny nebodoval

Český jezdec Karel Abraham loni jezdil u týmu Angel Nieto Team, ale tento tým již letos na startovním roštu královské kubatury není, proto musel Karel přestoupit k jinému týmu. Nyní jezdí pro tým Avintia a jeho týmovým kolegou je Esteve Rabat.

V kombinaci tří volných tréninků z pátečního a sobotního dne byl Karel Abraham jednadvacátý. V první kvalifikaci letošního roku si Abraham zajistil start z dvacáté pozice.

Po kvalifikaci Abraham na svůj instagramový profil napsal: „Čas na jedno kolo nebyl špatný, ale zítra budeme muset hodně tvrdě pracovat, abychom se dostali na body.“

MotoGP: Dovi za sebou udržel Márqueze a vítězí v Kataru

MotoGP: Dovi za sebou udržel Márqueze a vítězí v Kataru

První letošní závod byl velmi vyrovnaný, vpředu bojovala početná skupina, rozestupy mezi jezdci byly opravdu malé. Karel Abraham ztratil na vítěze závodu 22 sekund, nicméně na body to nestačilo, brněnský závodník dojel do cíle jako osmnáctý – jednu pozici před svým týmovým kolegou Rabatem.

Po závodě na svůj instagramový profil napsal Abraham následující:

„Dneska to byl skvělý závod, skončil jsem 22 sekund za vítězem, bojoval jsem s Rabatem a Bagnaiou, ale skončil jsem až na osmnáctém místě.“

Tým Avintia Racing na svých oficiálních stránkách prohlášení jezdců po kvalifikacích a závodech (zatím) nezveřejnil.

Foto: Avintia Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz