Karel Abraham v prvním závodě sezóny nebodoval

Karel Abraham má za sebou svůj první závod s týmem Avintia. V cíli skončil brněnský jezdec na osmnácté pozici.

Český jezdec Karel Abraham loni jezdil u týmu Angel Nieto Team, ale tento tým již letos na startovním roštu královské kubatury není, proto musel Karel přestoupit k jinému týmu. Nyní jezdí pro tým Avintia a jeho týmovým kolegou je Esteve Rabat.

V kombinaci tří volných tréninků z pátečního a sobotního dne byl Karel Abraham jednadvacátý. V první kvalifikaci letošního roku si Abraham zajistil start z dvacáté pozice.

Po kvalifikaci Abraham na svůj instagramový profil napsal: „Čas na jedno kolo nebyl špatný, ale zítra budeme muset hodně tvrdě pracovat, abychom se dostali na body.“

MotoGP: Dovi za sebou udržel Márqueze a vítězí v Kataru

MotoGP: Dovi za sebou udržel Márqueze a vítězí v Kataru

První letošní závod byl velmi vyrovnaný, vpředu bojovala početná skupina, rozestupy mezi jezdci byly opravdu malé. Karel Abraham ztratil na vítěze závodu 22 sekund, nicméně na body to nestačilo, brněnský závodník dojel do cíle jako osmnáctý – jednu pozici před svým týmovým kolegou Rabatem.

Po závodě na svůj instagramový profil napsal Abraham následující:

„Dneska to byl skvělý závod, skončil jsem 22 sekund za vítězem, bojoval jsem s Rabatem a Bagnaiou, ale skončil jsem až na osmnáctém místě.“

Tým Avintia Racing na svých oficiálních stránkách prohlášení jezdců po kvalifikacích a závodech (zatím) nezveřejnil.

Foto: Avintia Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře