Karel Abraham ve svém domácím závodě obsadil osmnácté místo

Karel Abraham ve svém domácím závodě obsadil osmnácté místo

Ani závod před domácími fanoušky v Brně nepřinesl Abrahamovi důvody k radosti. Na body nedosáhl.

Oproti pátečním tréninkům se sice Abrahamovi v sobotu dopoledne podařilo vylepšit časy, ale v kvalifikaci bohužel přišel pád. Vrátit se pro druhou motorku již nebylo z časových důvodů možné, takže jezdec už se nemohl zlepšit a zajistil si až osmou startovní řadu.

„Sobotní dopoledne bylo lepší než pátek, zlepšil jsem si čas, jednalo se téměř o mé maximum, jaké jsem zajel na této dráze. Odpoledne jsem chtěl ještě o něco přidat, abych měl dobrou pozici na startu, ale ve druhém výjezdu jsem v nájezdu do páté zatáčky ztratil předek a upadl jsem. Je to škoda, ale cítím, že jsme s motorkou na limitu a to je pak těžké,“ smutnil Abraham.

Po startu z osmé pozice si Abraham o několik míst polepšil, ale následně jej ovlivnila kolize více jezdců, kvůli které musel zvolnit a zase o několik pozic přišel. Nakonec projel cílem jako osmnáctý.

„Je těžké tohle říkat, protože se domnívám, že jezdec vždy může o něco víc zabrat, ale myslím, že tentokrát jsem ale opravdu udělal maximum. Start sice nebyl špatný, ale už ve třetí zatáčce došlo k incidentu několika jezdců. Jel jsem pak trochu opatrněji, takže se přede mě několik závodníků dostalo. Postupně jsem získával zpět ztracené pozice, až jsem se dostal na pozici za Nakagamim, ale ten už byl dost daleko. Jel jsem před Guintolim, ale kvůli potížím se zadní částí jsem měl menší výkon, kvůli čemuž se Guintoli vrátil zpět přede mě. Když jsem v souladu s naší strategií mohl změnit závodní mapování motoru, dokázal jsem se vrátit před Guintoliho. Je škoda, že Nakagamiho a Lüthiho už se mi nepodařilo dojet. Myslím si totiž, že by s nimi mohl být dobrý souboj,“ sdělil po brněnském závodě Abraham.

Foto: Angel Nieto Team

Doporučujeme

Články odjinud