Karel Abraham ve Valencii dojel dvě vteřiny za body

Karel Abraham nezabodoval ani ve Valencii. K bodovaným pozicím mu chyběly zhruba dvě vteřiny. Je to pátý závod v řadě za sebou bez bodů.
Karel Abraham ve Valencii dojel dvě vteřiny za body

Karel Abraham v pátek a v sobotu

Po předchozích problémech změnil Karlův tým dodavatele brzd. Jezdec tak vstupoval do závěrečného závodního víkendu s větší důvěrou ve svůj stroj. Po pátku figuroval Abraham na šestnácté příčce. Sobota však byla pro Karla velkým zklamáním. Ve čtvrtém tréninku jezdec havaroval a v první kvalifikaci skončil až třináctý, což znamenalo start z 23. místa (tedy osmé řady).

„Samozřejmě vím, že tohle je hodně nepovedené a hodně mě to štve. Je to nejhorší kvalifikační výsledek této sezony a přitom po pátku jsme to měli rozjeté docela dobře. Nebudu to svádět na nic a na nikoho, prostě to dnes nešlo, i když jsem se do toho snažil dát všechno. Určitě tomu nepřispěl pád ve čtvrtém tréninku, kvůli kterému jsme museli trochu improvizovat. Je to o to větší škoda, že to bylo úplně zbytečné, na konci cílové rovinky mi přímo z boxu najel do stopy Valentino. Nakonec je štěstí, že to dopadlo jen takto, měl jsem co dělat, abych do něj nenajel. Zítra to pro nás nebude vůbec lehké, ale motorka je nachystaná slušně, nemáme žádné zásadní problémy, takže snad není všechno ztraceno,“ věřil jezdec po nepovedené kvalifikaci.

 Karel Abraham v neděli

Po startu z 23. pozice se Karlovi podařilo během závodu propracovat až na bodované pozice. Bohužel se na nich neudržel až do cíle, dojel sedmnáctý a patnácté místo mu uniklo zhruba o dvě vteřiny. Popáté v řadě tak Abraham nebodoval. Může se však těšit z jednoho vítězství ve třídě OPEN – toto vítězství si vysloužil v San Marinu, kdy dojel celkově jedenáctý. Jedenácté místo bylo letos Karlovým nejlepším umístěním. V celkovém pořadí šampionátu si vyjezdil sedmnácté místo, v kategorii OPEN je pátý.

„Po té včerejší zfušované kvalifikaci mám sedmnácté místo. Trochu mi pomohlo počasí a je škoda, že nepomohlo ještě víc. Motorka mi od začátku hodně klouzala, jak ale začalo poprchávat, tak začala být mnohem čitelnější a jelo se mi daleko lépe. Díky tomu se mi podařilo rychle stáhnout skupinku přede mnou a dostal jsem se až na body. Jak trať osychala, tak už nebyla možnost posouvat se dopředu a naopak mi to Aoyama vrátil. Bojovat se s ním nedalo, protože jel motorku na sezonu 2015 a na rovinkách jezdil o deset kilometrů za hodinu víc než já. Na druhou stranu aspoň vím, na co se těšit, pokud to takto bude, tak budeme v příštím roce mnohem víc konkurenceschopní.

Vzhledem k tomu, jak se mi nedařilo v posledních závodech, je to možná troufalé, ale stejně to řeknu: myslím, že tahle sezona byla velmi slušná, rozhodně jedna z těch nejlepších za těch deset let, co v mistrovství světa jezdím. Měli jsme konzistentní výsledky, bojovali se soupeři na podobně výkonných strojích, pravidelně jsme bodovali, pádů bylo hodně málo. V Misanu se nám podařilo získat trofej pro nejrychlejší open motorku. Bohužel těch posledních pět závodů je noční můra. Částečně to je mojí vinou, částečně za to mohla technika, na tom nezáleží. Dnes o půlnoci pro nás sezona 2014 končí a začíná sezona 2015. A je třeba začít se na ni soustředit teď hned,“ rozvyprávěl se o dnešním závodě i o celé sezóně brněnský závodník.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


18:59 | Simone Corsi dnes slaví 32 let.
23. dubna | Alex Márquez dnes slaví 23 let.
20. dubna | Fabio Quartararo dnes slaví 20 let.
15. dubna | Jakub Kornfeil má po včerejším pádu zlomenou klíční kost. Již má za sebou operaci.
14. dubna | Podium MotoGP v Austinu: odkaz