Karel Hanika cíl závodu v Sepangu neviděl

Karel Hanika startoval do závodu v Malajsii ze čtrnáctého místa. V závodě upadl a do cíle nedojel.

V kombinaci volných tréninků obsadil Karel Hanika v Malajsii patnácté místo. V kvalifikaci zajel čtrnáctý čas (2:13,641). Na vítěze kvalifikace ztratil 0,988 s. Několik jezdců bylo po kvalifikaci penalizováno za pomalou jízdu, ale na startovním postavení Karla Haniky to nic nezměnilo.

„Dnes byl dobrý den, protože jsem se na motocyklu cítil mnohem lépe než včera. Zlepšili jsme jeho nastavení a máme jen pár drobných detailů, na nichž ještě musíme zapracovat. V posledním tréninku se nám nedařilo vůbec špatně a v kvalifikaci jsem cítil, že bych mohl jet rychleji než mnozí jiní jezdci, ale nedokázal jsem zajet jedno vynikající kolo. Myslím, že jsme mohli dopadnout lépe, ale vlivem provozu na trati to nakonec bylo čtrnácté místo. Samozřejmě to mohlo být lepší, ale ohledně zítřka mám dobrý pocit, že zvládneme získat nějaké pozice. Bude však nutné dobře odstartovat, abychom měli dobrý závod,“ prohlásil po kvalifikaci brněnský závodník.

Výsledky | Moto3

Moto3: V Sepangu vítězí Oliveira, Kent stále ještě neslaví

Po startu ze čtrnácté pozice se Hanikovi podařilo probojovat až do první desítky. Náš jezdec však bohužel závod nedokončil. Při pádu se sice trochu potloukl, ale naštěstí se nejedná o nic vážného. Malajsie je jediným závodem tzv. pacifické série, v němž Karel Hanika nedokázal bodovat. V Japonsku získal osm bodů a v Austrálii dva. V celkovém pořadí je nyní Hanika sedmnáctý.

„Po dnešním závodě jsem zklamaný, protože jsem havaroval a znovu jsem nezískal body. Je to smutné, protože si myslím, že jsme mohli mít dobrý závod, protože jsem dobře odstartoval a vybojoval jsem nějaké pozice. Pak jsem se zapojil do bitvy s některými dalšími jezdci a zase jsem pár pozic ztratil, dokázal jsem je však získat zpátky a cítil jsem se komfortně. Později, když jsem jel v první skupině, jsem se bohužel o několik pozic propadl. Byl jsem na limitu, protože jakmile jsem otočil plynem, cítil jsem vibrace od zadního kola a bylo hodně těžké udržet rychlost. V sedmém kole jsem spadl. Přestože jsem si potloukl kotník a loket, není to nic vážného. Do konce sezóny nás ještě čeká jeden závod na to, abychom se pokusili získat dobrý výsledek,“ uzavřel své vyprávění o svém počínání Hanika.