Karel Hanika uzavřel sezónu desátým místem

Z posledního podniku letošní sezóny si Karel Hanika veze body za desáté místo. V celkovém pořadí šampionátu skončil osmnáctý.

Karel Hanika v pátek a sobotu

Během volných tréninků obsadil Karel Hanika patnácté, sedmnácté a osmnácté místo. Jeho nejlepší kolo v tréninku mělo hodnotu 1:40,178s. V kvalifikaci dokázal zrychlit na 1:39,731s, což stačilo na šestou kvalifikační pozici. V závěru kvalifikace měl ovšem Karel nepříjemný pád. Po nehodě byl docela potlučený, ale závodit byl schopen. Start ze druhé řady už měl Karel vyzkoušený z dřívějška. Nejlépe skončil v kvalifikaci na Sachsenringu, kde obsadil čtvrté místo.

„Kvalifikace mi vyšla opravdu velmi dobře, takže jsem opravdu šťastný. Včera a dnes ráno jsme sice byli mimo první patnáctku, ale cítil jsem se dobře. Naše pozice tedy nebyla ideální, ale já jsem se cítil na motocyklu opravdu velmi pohodlně, mechanici a tým odvedli vynikající práci. Důležité ale bylo, že jsem jezdil všechny tréninky úplně sám. A když jsem měl v kvalifikaci možnost jízdy za jiným jezdcem, tak mi to umožnilo zajet dobrý čas. Právě využití závětří je síla, kterou máme na zítřek. Myslím si, že moje závodní tempo může být vysoké, protože jsem byl velmi konzistentní. Jsem velmi spokojený s tímto šestým místem, ale bez mého týmu by to samozřejmě nebylo možné. Doufejme, že zítra se můžeme těšit na úspěšný poslední závod roku 2014,“ věřil brněnský jezdec před posledním závodem sezóny.

Karel Hanika v neděli

V nedělním warm upu byl Hanika až šestnáctý, ale těšil se na start z druhé řady. Krátce po startu se dokonce probojoval na páté místo. V dalším průběhu závodu několik pozic ztratil, ale nakonec se raduje z dalšího bodového zisku a dalšího umístění v elitní desítce. Z Valencie si Karel veze šest bodů.

„Nebyl to nejlepší závod, jaký jsme měli. Přesto - start byl docela dobrý, zůstal jsem vpředu. V prvních třech nebo čtyřech kolech jsem měl hodně potíží s novými pneumatikami, což je ten důvod, proč jsem ztratil několik pozic. Později jsem nemohl předjet několik jezdců, ale měl jsem dobré tempo, když jsem byl sám, a byl jsem schopen opět dotáhnout první skupinu. Důležité je, že jsme tam zůstali po celou dobu závodu. Jsem spokojený s výsledkem. Chci poděkovat týmu za práci, kterou odvedl v průběhu celé sezóny. Nyní se začneme soustředit na testování, ale nezapomeneme ani na tuto sezonu, kterou jsme si hodně užili,“ hodnotí dnešní závod i celý rok Karel Hanika.