Karel Hanika v Aragónsku

Karel Hanika se o tomto víkendu účastní posledního víkendu v Red Bull Cupu. Chtěl by jej zakončit stylově jako mistr, tedy dvěma prvními místy.

Pátek

Ani ve své poslední kvalifikaci v Red Bull Cupu Kája nezklamal a zítra opět zaujme první místo na startu závodu, tentokrát v Aragonu. Poté, co dominoval volným tréninkům, zajel nejrychlejší čas i v kvalifikaci. Jeho hodnota byla 2:03.344. Druhý skončil Jorge Martin (SPA) s časem 2:03.500 a třetí jeho krajan Marcos Ramirez – 2:03.682.

Náš jezdec zajel nejrychlejší čas již svým čtvrtým kolem, ale poté havaroval a mohl jen sledovat, jak se jeho soupeři pomalu blíží k jeho výkonu 2:03,344. Nejblíže, na vzdálenost 0,156 sekundy, se dostal Španěl Jorge Martin, nicméně Hanikovi již nikdo další vyhranou kvalifikaci nevzal.

Kája řekl po kvalifikaci:

„Je to další pole position, ale jsem daleko od toho, abych byl spokojený. Kdybych nespadl, tak jsem rozhodně jezdil ještě rychleji. Nakonec mám nejlepší všechny sektory v různých kolech, ale nebyl jsem schopen to poskládat dohromady. Musím říci, že opravdu nevím, proč jsem spadl. Bylo to v čtvrté, rychlé levé zatáčce. Jen se mi zavřela řidítka a podklouzl mi předek. Na motocykl si ale nemůžu stěžovat, ten funguje skvěle. Myslím, že na něm ani nebudeme nic měnit.“

Sobota

Své předsevzetí už má z 50% procent splněno. Předposlední závod sezony vyhrál. Jako již tradičně při těchto závodech, jelo se větší skupině, která čítala kolem sedmi jezdců. Skupina jezdců se držela dlouho po hromadě. Po kolizi Ramireze, šest kol před cílem, se povedlo Karlovi přeci ze skupinky poodskočit. Ramirez se dokázal vrátit na trať a dojet na osmém místě. V cíli měl Hanika náskok něco málo přes jeden a půl sekundy. Druhý proťal cílovou pásku Scott Deroue a třetí Stefano Manzi.

Dnes v 15:30 bud mít Karel Hanika možnost svoje předsevzetí na tento víkend dovršit. Závod můžete sledovat na Red Bull TV. Přenos začíná většinou pět minut před startem závodu.

Neděle

Kája odjel od startu na sedmém místě, ale záhy se zapojil do bojů v popředí vedoucí skupiny. Od osmého kola už jezdil s přehledem na prvním místě, ale čtyři kola před cílem mu předčasně vystavila stopku jeho technika. Z posledních třech závodů podruhé odmítla svého jezdce dopravit do cíle (!). Toto odstoupení nic nezměnilo na tom, že náš jezdec získal celkové vítězství, o kterém se rozhodlo již v italském Misanu.
Vítězem závěrečného závodu letošního Red Bull MotoGP Rookies Cupu se stal italský jezdec Enea Bastianini, který o pouhých 0,029 sekundy porazil svého krajana Stefano Manziho. Na třetím místě skončil Španěl Marcos Ramirez.

DNF Karel Hanika (CZE)
V celkovém pořadí se za vítězného Haniku (235b) a druhého Španěla Jorge Martina (163b) dostal dnešním druhým místem Ital Stefano Manzi (154b).

20:38 | Danny Kent v Německu nahradí zraněného Antonelliho. odkaz
10:37 | Alex Márquez bude pokračovat s týmem EG 0,0 Marc VDS v kategorii Moto2 i příští rok. odkaz
25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz