Karel Hanika získal v Argentině své dosud nejlepší umístění

Karel Hanika skončil v argentinském závodě na sedmém místě, což je jeho dosud nejlepší umístění ve světovém šampionátu kategorie Moto3.

Ve volných trénincích před argentinským závodem byl Karel Hanika celkově šestý, přičemž nejlépe se mu vedlo ve druhém tréninku, kdy s časem 1:49,565 obsadil třetí pozici. Navíc byl Karlův čas z druhého tréninku shodný s časem druhého Livia Loie.

V sobotní kvalifikaci zajel Karel Hanika kolo za 1:49,026, což znamenalo, že na vítězného Portugalce Miguela Oliveiru ztratil 0,565 s. Tento čas stačil Karlovi na šesté startovní místo. Ze šesté pozice už Hanika startoval loni ve Valencii a jednou vyrážel dokonce z místa čtvrtého – k tomu došlo loni v Německu.

Po kvalifikaci byl Hanika plný optimismu, sobotu hodnotil jako dobrý den pro sebe i pro tým: „Ve třetím volném tréninku jsme odvedli dobrou práci. Provedli jsme několik změn na naší KTM, zlepšil jsem svou jízdu na použitých pneumatikách. Snažili jsme se zajet co možná nejvíce kilometrů. Strategií pro kvalifikaci bylo jen zajetí rychlého kola. To jsem dokázal už ve svém prvním výjezdu. Při druhém výjezdu jsem jezdil sám a opět se mi podařilo zajet dobré kolo a při posledním jsem se do toho obul, abych získal co nejlepší pozici. Nakonec se mi podařilo skončit šestý, tedy ve druhé řadě. Jsme docela rádi. Je to dobré místo pro start do závodu. Na závod si věřím, protože zatím je to můj nejlepší víkend tohoto roku a doufám, že to tak bude pokračovat po zbytek sezóny,“ prohlásil čerstvě devatenáctiletý závodník.

Moto3: Kent opět vítězí s výrazným náskokem

Spokojený může být Karel Hanika i po závodě. Vyjel si sedmé místo, což je jeho dosud nejlepším umístěním v kariéře ve třídě Moto3 světového šampionátu. V průběžném pořadí šampionátu je Karel Hanika s osmnácti body devátý.

„Závod probíhal velmi dobře. Dokonce si myslím, že jsem mohl skončit i o několik pozic výše, ale jel jsem ve velmi početné skupině. Odstartoval jsem dobře – myslím, že jsem byl čtvrtý nebo pátý – ale pak mě několik jezdců předjelo a přišel jsem o deset pozic. Snažil jsem se tam zůstat a vybojovat několik pozic zpět, aniž bych riskoval nějaký kontakt, což se může snadno stát. Snažil jsem se dělat svou práci a užívat si závod. V posledních kolech jsem hodně tlačil na pilu, abych získal co nejvíce pozic, a nakonec odjíždím se svým dosud nejlepším výsledkem v mistrovství světa,“ vypráví šťastný závodník s tím, že věří, že i nadále se mu bude dařit.