Karla Abrahama vyřadilo z katalánského závodu zranění nohy

Karel Abraham včera při posledním tréninku nepříjemně upadl. Vykloubil si palec levé nohy. Musel být operován. Do zbytku závodního víkendu již nezasáhl.

Při čtvrtém volném tréninku královské kubatury došlo k ošklivému pádu Karla Abrahama. Závodník se po pádu pokusil vstát, ale bolest nohy mu to nedovolila. Musel být odnesen na nosítkách. Ve zdravotním středisku na okruhu pak absolvoval vyšetření, která potvrdila vykloubení palce levé nohy. Do kvalifikace již náš závodník nastoupit nemohl.

Ulitý start stál Karla Abrahama body

Následně byl Abraham přepraven do nemocnice nedaleko okruhu, kde podstoupil operaci, při níž mu vrátili palcový kloub na správné místo. Zároveň mu byl palec zpevněn speciálními dráty. Jezdec nakonec musel vynechat i warm up a závod. Kdy se Karel vrátí do sedla svého závodního motocyklu, není zatím vůbec jisté.

„Do závodu dnes bohužel nemůžu nastoupit. Včera odpoledne jsem se podrobil operaci palce v plné narkóze. Doktoři mi vrátili vykloubenou kost do původní polohy a vše museli fixovat nějakými speciálními dráty, které se vrtají do kosti. Ráno jsem byl ještě na kontrole a chtěl jsem závod zkusit. Nebyl jsem ale uznán způsobilým pro start. Do čtyřiadvaceti hodin po anestezii nesmíte na motorku sednout. Navíc mi z palce čouhají ty dráty, takže by byl asi dost problém s botou. Nebudu teď dělat žádné prognózy, uvidíme,“ vyjádřil se dnes dopoledne brněnský jezdec ke svému zranění.

15:17 | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.