9
Fotogalerie

Katar nabídl paddocku MotoGP možnost očkování proti Covidu

Vláda Kataru nabídla Dorně možnost naočkovat členy paddocku MotoGP proti nemoci Covid-19.

Členové paddocku MotoGP dostali od katarské vlády možnost nechat se naočkovat proti nemoci Covid-19. Podobnou nabídku očkování před časem dostala i Formule 1 od Bahrajnu. Formule 1 se ovšem nejprve rozhodla nabídky nevyužít, nicméně nakonec řada týmů i jezdců nabídku přece jen přijala.

Dorna nabídku od Kataru přijala s vděkem a většina členů paddocku se naočkovat nechala: „Vláda Kataru, kde je očkovací program na vysoké úrovni, nám nabídla možnost očkování, což je pro nás naprosto skvělé. Celá rodina MotoGP si toho moc váží. Rád bych tedy vládě Kataru za to moc poděkoval,“ prohlásil Carmelo Ezpeleta, šéf Dorny.

„Každý se samozřejmě sám mohl rozhodnout, zda této možnosti využije. Velká většina lidí nabídku přijala a byli velmi rádi, že tuto možnost dostali. Nicméně někteří členové to z různých důvodů nevyužili," pokračoval Ezpeleta. „Jsme moc rádi, protože díky tomuto očkování se zvýší bezpečnost a sníží se riziko nákazy. Je to obzvlášť důležité v rámci bezpečnosti v Kataru i na dalších Grand Prix. Velká většina paddocku bude naočkována,“ sdělil dále Ezpeleta.

První závod letošního roku se jede v Kataru 28. března. Další závod se pak koná o týden později taktéž v Kataru.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr., Lukasz Swiderek

Doporučujeme

Články odjinud