Katarskou kvalifikaci s přehledem vyhrál Casey Stoner

Australský jezdec Casey Stoner vyhrál s továrním strojem Ducati kvalifikaci na první Grand Prix sezóny 2010. Z první řady s ním odstartují jezdci Fiat Yamahy Valentino Rossi a Jorge Lorenzo.

Stoner se ujal vedení hned v úvodu kvalifikace, z prvního místa ho sesadil až po půl hodině Valentino Rossi. Australan se ale po několika málo minutách dokázal vrátit zpět na první místo a odskočit Rossimu na čtyři desetiny sekundy.

Tento odstup se do konce kvalifikace změnil už jen nepatrně, Rossi sice v závěru rozjel rychlé kolo, ale náskok na Stonerův čas do šachovnicové vlajky rozpustil. O třetí místo bojovali Jorge Lorenzo a Randy de Puniet, vítězně z tohoto duelu nakonec vyšel španělský jezdec a první řadu startovního roštu uzavře. Pro netovární tým LCR je však čtvrté místo velkým úspěchem, svého jezdce přivítal v boxech potleskem.

Za Francouzem se v druhé řadě seřadí Loris Capirossi a Andrea Dovizioso, jenž v týmovém souboji porazil Daniho Pedrosu. Nejlepší z Američanů byl tradičně Colin Edwards, ale Nicky Hayden mu byl na devátém místě blízko. Desítku nejlepších uzavřel Aoyama. V závěru kvalifikace podklouzla Suzuki Alvara Bautisty a Španěl se poroučel k zemi. Podobně dopadli v úvodu jízd Kallio a Simoncelli.