Kdo letos nejvíce padal?

V MotoGP se vedou různé statistiky a jednou z nich je například i počet pádů. Kdo je tedy letos tím jezdcem, který nejvíce padal?
Kdo letos nejvíce padal?

Po skončení každé sezóny MotoGP se mimo jiné objevují i statistiky týkající se pádů. Letos došlo celkem k 971 pádům. Do tohoto čísla jsou započteny všechny pády ve všech třídách během celého závodního víkendu.

Pro srovnání, v předchozích letech se padalo více. Loni bylo zaznamenáno 1077 pádů, předloni dokonce 1126, v roce 2016 to bylo 1062. O něco málo více než letos se padalo i v letech 2015 (976 pádů) a 2014 (981 pádů). Méně pádů než letos bylo naposledy v roce 2013, kdy došlo k 863 pádům.

Na to jak moc či málo se během závodního víkendu padá, má značný vliv počasí. Letošní rok nebyl v porovnání s jinými roky tolik ovlivněn deštěm, což je určitě jedním z důvodů, proč se padalo méně. V Thajsku tedy musel být sobotní program odložen a zkrácen kvůli dešti a v Brně se kvůli dešti odsouval start závodu MotoGP, ale celkově se letos odjelo méně mokrých závodů než v předchozích několika letech.

Co se týče počtu pádů na jednotlivých okruzích, tak letos se nejvíce padalo v Le Mans (90 pádů), v Katalánsku (73 pádů) a na Phillip Islandu (73 pádů). Málo se naopak padalo na Red Bull Ringu (34 pádů) a v Aragonu (15 pádů). V Brně letos došlo k 49 pádům.

Absolutně nejvíce padajícím jezdcem letošního roku byl Tom Booth-Amos, který ve třídě Moto3 upadl 22 krát. V Moto2 byl nejvíce padajícím jezdcem Sam Lowes s dvaceti pády, přičemž tento jezdec se již tradičně umisťuje na vysokých pozicích z hlediska velkého množství pádů. Nicméně nutno podotknout, že oproti loňskému roku měl letos o sedm pádů méně. V královské kubatuře statistikám pádů často kraluje Marc Márquez, nicméně i on letos značně zredukoval počet pádů. Loni upadl 23 krát, letos to bylo jen 14 krát, což mu na prvenství v počtu pádů nestačilo. Nejvíce padajícím jezdcem MotoGP byl letos Johann Zarco se sedmnácti pády.

Naopak nejméně pádů letos v MotoGP zaznamenal Andrea Dovizioso, který skončil na zemi jen čtyřikrát. Dovi tradičně patří k jezdcům, kteří nejméně padají. Jen tak pro zajímavost takové malé srovnání: Marc Márquez od svého vstupu do MotoGP v roce 2013 stačil do konce letošního roku upadnout 120 krát, Dovi za stejné období (tedy 2013 až 2019) upadl jen 34 krát.

Oproti loňskému roku dokázal velmi výrazně zredukovat počet pádů Stefano Manzi. Ital se loni s 31 pády stal absolutním „králem“ pádů. Letos ovšem upadl jen 11 krát.

Zdroj: motociclismo.es, foto: KTM Press

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz