Když se nedaří, tak se nedaří, ale ještě nic není ztraceno

První trénink na Velkou cenu České republiky Lukáši Peškovi z Matteoni CP Racing nevyšel tak, jak by samozřejmě potřeboval. Zajel až třicátý čas na kolo a na nejrychlejšího jezdce dne ztratil téměř dvě sekundy.

V jedné sekundě bylo rovných patnáct závodníků, ve dvou pak dvaatřicet borců třídy Moto2. Bohužel v případě jezdce italského týmu to představuje opět viditelně těžký vstup do závodního víkendu a to i přesto, že Brno je jeho domácím okruhem, který zná velmi dobře. Bohužel dnes bylo vidět, že se vydali směrem, který jim nic nepřinesl a v sobotu ráno musí začít znovu pěkně od začátku.

V čem byla příčina dnešního slabého výkonu je těžké jednoznačně říct, každopádně samotný jezdec byl po hodině tréninku viditelně rozčarován, když je měl přesně pojmenovat. „Příčin bude samozřejmě víc, nastavením počínaje … ,“ řekl Lukáš Pešek. „V zázraky nevěřím. Nejde mi to tak, jak bych si představoval, ale jsem tady, budu závodit a uvidíme, jak to dopadne.“

Na otázku motogpsports.cz, zda se dnes bude v garážích Matteoni svítit dlouho do noci, aby zítra vyjel na dráhu zcela jiný stroj, odpověděl Miloš Čihák: „Budou se určitě analyzovat všechna data. Motorka nezatáčí tak, jak by Lukáš chtěl, chybí mu cit na přední straně. Takže motorka teď aby lépe zatáčela bude kratší, proběhne kompletní výměna řízení, zkrátí se také vzadu.“

Změn na Moriwaki Lukáše Peška bude poměrně hodně. Mechanici mu také změní výšku přední části, aby se tím docílilo jeho lepšího kontaktu a v neposlední řadě, aby také zajistili lepší přilnavost zadní části. „Pokud se to vše podaří a technici odstraní vibrace, které dnes byly na první pohled z dat znát, tak pak dojde k další změně a kompletně se vymění přepákování pod zadním tlumičem,“ dodal Miloš Čihák.

Jedno je jisté, dnes se týmu Matteoni CP Racing vůbec nedařilo a na všechny tak čeká spousta práce, aby už zítra celou nepříznivou situaci obrátili k lepšímu. Zda se jim to podařilo uvidíme už v sobotním druhém volném tréninku a samozřejmě pak v sobotu odpoledne na výsledku kvalifikace.


27. září | Fernandezovi ve warm upu hořel motocykl. odkaz
26. září | Thomas Lüthi pojede příští rok u týmu SAG Racing. odkaz
25. září | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz