Khairuddin: Lidé v Malajsii se začínají dívat na všechny závody.

Po nedávném testu na okruhu v Jerezu, očekává Zulfahmi Khairuddin nadcházející sezónu v Moto3 s nadšením. Mladý malajský jezdec usilovně pracuje, aby byl v co nejlepší kondici pro Katarskou GP.
Khairuddin:  Lidé v Malajsii se začínají dívat na všechny závody.

Jste nervózní na začátku sezóny?

"Už se nemůžu dočkat, až začne. Chci-li být upřímný, v letošním roce mě motocykl docela překvapil, protože se hodně zlepšil ve srovnání s minulým rokem. Každopádně, je tu vždy dost práce, než se sezóna rozjede."

To bude vaše čtvrtá sezóna. Jaký je váš cíl?

"Doufám, že se podaří dokončit všechny letošní závody a budu bojovat o lepší konečnou pozici, než v loňském roce."

Jaké jsou rozdíly mezi letošním a loňským motocyklem KTM?

"Je to motocykl, který je mnohem lepší. Jedním z významných rozdílů je hmotnost, je mnohem lehčí a máme také nový podvozek. Myslím si, že nás ještě čeká hodně práce udělat, než začne sezóna. "

Klepněte pro větší obrázek

Je hodně fanoušků motocyklů v Malajsii?

"Ano. Nyní je v Malajsii mnoho lidí, kteří sledují mistrovství světa, zejména Moto3. Každý rok máme více diváků, kteří se účastní malajské GP. Letos doufám, že přijde ještě více lidí, než v loňském roce. Lidé začínají sledovat každý závod v televizi, včetně závodů, jako jsou v USA, které startují v časných ranních hodinách. Celá moje rodina a všichni moji přátelé sledují i testy. "

Myslíte si, že může být vzorem pro malajské jezdce?

"To je těžké říct, ale myslím, že Malajci jsou velmi talentovaní jezdci a toto je skvělá příležitost, dostat se do mistrovství světa. V současné době jsem jediný, kdo jezdí v Grand Prix. Nejsem si jistý, že všichni ví, kdo jsem, ale myslím, že to jsou na mě hrdí. "

Jak byste popsal své týmové kolegy, Luise Saloma a Arthura Sissise?

"Mí kolegové jsou normální lidé. Panuje mezi námi dobrá nálada a já se snažím od nich něco naučit. Během tréninku pracujeme společně a vzájemně si pomáháme."

Líbí se vám cestovat po celém světě?

"Abych řekl pravdu, já mám rád tuhle práci a rád i cestuji. Umožňuje mi to navštěvovat mnoho zemí s velmi odlišnými kulturami a setkat se různými lidmi. Pro mě je to velmi dobrá zkušenost."

Klepněte pro větší obrázek

Jak jste si zvykl na létání během roku, strávíte v nich spoustu času, nevadí Vám to?

"Pro mě je to jednoduché, protože velice snadno usnu, když létám, i když je to jen hodinu cesty. Takže s létáním problémy nemám, ale strávil jsem v nich mnoho hodin."

Nebylo by lepší, přestěhovat se do Evropy, jako váš kolega Sissis?

"Žil jsem v Itálii v roce 2010 a byla to dobrá zkušenost, ale já raději zůstanu doma v Malajsii. Líbí se mi být s rodinou a přáteli, a tak pokud to jde, jsem většinu času ve své zemi. "

Která je vaše oblíbená trať?

"Rozhodně Sepang. Je to okruh, který znám velmi dobře, kde jsem jako jezdec začínal a mám na ni dobré vzpomínky. Loni se mi tam podařilo pódium. Bylo to moje první pódium v Mistrovství světa a podařilo se mi to před domácím publikem. "

Kdo je váš oblíbený jezdec?

"Existují dva oblíbení jezdci: Valentino Rossi a Casey Stoner"

26. června | Jezdci Aprilie dnes slavili. Viňales se poprvé od svého přestupu k Aprilii dostal na podium a Espargaro navzdory kolizi s Quartararem dojel čtvrtý. odkaz
26. června | Quartararo se byl po závodě omluvit Espargarovi... odkaz
26. června | Bagnaia slaví vítězství a Bezzecchi se dnes poprvé v kategorii MotoGP podíval na podium. odkaz
26. června | Dnešní podium v Assenu: odkaz
26. června | Fabio Quartararo dnes neměl dobrý den. V závodě upadl hned dvakrát. Po druhé nehodě už musel definitivně odstoupit. odkaz