Kornfeil: Dali jsme do toho všechno...

Tolik očekávaná Velká cena České republiky na Masarykově okruhu v Brně jede na plné obrátky.
Kornfeil: Dali jsme do toho všechno...

V sobotním programu jsme mohli sledovat hned tři české jezdce. Pojďme se ale poohlédnout za Jakubem Kornfeilem, českým reprezentantem v nejslabší kubatuře Moto3.

Domácí závodník se na Velkou cenu, která se z jeho bydliště v Rohatci koná necelých sedmdesát kilometrů, rozhodně velmi těšil. Zejména na domácí publikum, které o sobě letos rozhodně dává pořádně vědět. Před českými fandy se mohl český mladík blýsknout už v pátek, kdy byly na programu volné tréninky. V nich se Jakub umístil dvakrát na dvanácté pozici. Třetí volný trénink již tradičně zbýval na sobotní ráno. Kornfeil v něm zajel svůj nejrychlejší čas všech tří volných sekcí. Paradoxně se ale propadl v pořadí a v součtu volných sekcí mu patřila čtrnáctá příčka.

Do kvalifikace už měl Jakub Kornfeil možnost nastoupit s novým motorem, který zajížděl již ve třetí volné sekci. Poměrně chladné počasí bylo pro nový motor dalším motorem, a proto mohl být pilot stáje Redox RW Racing GP s výkonem svého stroje spokojen. V úvodu kvalifikace jsme mohli našeho závodníka sledovat na deváté pozici. Chvíli na to se ale propadl. Největší útok a také nejrychlejší kolo přišlo v posledních sekundách kvalifikace. Jakub jedoucí za lídrem šampionátu Luisem Salomem dokázal objet kolo na Masarykově okruhu zatím nejrychleji tento víkend. Konkrétně s časem 2’09:134 a zařadil se tak na dvanáctou startovní pozici.

Klepněte pro větší obrázek

Jakub Kornfeil: „S kvalifikací jsem docela spokojený. Dali jsme do toho naprosto všechno, co jsme mohli. Od pátku jsem věděl, že zejména na Stadionu mám obrovské rezervy. Díky radám Johana Stigefelta jsem ale našel lepší stopu a v celém úseku jsem tak mnohem zrychlil. V posledních třech kolech jsem pak jezdil za Salomem a docela dobře se mi dařilo ho následovat. V tom úplně posledním okruhu, kdy jsem zajel své nejrychlejší kolo, před námi byla velká spousta lidí. Snad čtyři jezdce jsem předjel na brzdy. Pak mně tam zbyl ještě Finsterbusch a Ajo. Na Stadionu jsem se trošku zasekl za Ajem. Toho jsem potom zdolal taky. I když jsem to teda vůbec nepředpokládal, že by tohle mohlo být mé nejrychlejší kolo, podařilo se. Ideal Time (imaginární kolo sestavené z nejrychlejších sektorů jezdce), mně vyšel na 2’08:6. Ovšem na výsledkové listině je něco jiného, ale víme, že takové kolo je možné, protože takový čas by byl opravdu skvělý. Samozřejmě deváté místo by bylo lepší, jenže lepší by to mohlo být, i kdybych byl druhý. Jinak po té sérii opravdu otřesných kvalifikací se na toto dvanácté místo dívám velmi pozitivně. Kluci v týmu včetně majitele jsou spokojení a to je pro mě hrozně důležité, že s celkovou prací jsou všichni spokojeni. Vzhledem k tomu, jak roztáhlé Brno je, divím se, že jsme takhle vyrovnaní. Vypadá to, že se utvoří velká skupina. Bude potřeba tam zůstat a pokusit se stíhat to tempo nejrychlejších, případně vystihnout ten správný moment, kdy by se to mohlo začít trhat, aby mně tzv. neujel vlak. Kromě toho, že jsme udělali určitý krok dopředu, mám z víkendu hrozně velkou radost. Opravdu moc děkuji všem, kdo se přišli podívat, partnerům, kteří jsou přítomní, rodině, které mně i na okruhu podporuje. Zítra budu závodit jen a jen pro Vás.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


10. října | Fabio di Giannatonio dnes slaví 21 let.
10. října | V roce 2022 se MotoGP vrátí do Brazílie: odkaz
6. října | Migno obdržel penalizaci za incident, který způsobil v dnešním závodě. V Japonsku se posune na roštu o šest míst vzad. odkaz
6. října | Márquez stejně jako v Misanu opět překonal Quartarara a vítězí v závodě: odkaz
6. října | Márquez slaví osmý titul: odkaz