Kornfeil dojel na Sachsenringu na sedmém místě

Po startu ze sedmé řady se Kornfeilovi podařilo posunout hodně vpřed a ze Sachsenringu si tak veze body za sedmé místo.
Kornfeil dojel na Sachsenringu na sedmém místě

Český jezdec Jakub Kornfeil má Sachsenring v oblibě, navíc je to domácí závod jeho týmu. Ve volných trénincích se Kornfeilovi dařilo získávat přední pozice, ale kvalifikace mu nevyšla podle představ. S časem 1:27,328 se zařadil až na jednadvacáté místo, což znamenalo start ze sedmé řady.

„Z dneška jsem hodně smutný. Nesplnili jsme cíl připsat si čas 1:26s. Od minuty a dvaceti šesti vteřin jsem hodně daleko a bez tohoto času prostě dneska uspět nešlo. Co mi trošku ztěžuje život je nastavení motorky. Ta je agresivní v technických pasážích. Vyzkoušeli jsme už mnoho variant, ale zatím nic nezabralo. Teď budeme všechno ještě jednou krůček po krůčku procházet a doufám, že na něco přijdeme. Pořád věřím, že tady na Sachsenringu dokážeme udělat dobrý výsledek,“ prohlásil Kornfeil po kvalifikaci.

Moto3: Jorge Martin proměnil pole position ve vítězství

Moto3: Jorge Martin proměnil pole position ve vítězství

Pro závod neměl Kornfeil dobrou výchozí pozici, ale nakonec se dokázal prodírat vpřed, až se mu nakonec podařilo vybojovat devět bodů za sedmé místo v cíli. Sedmý je i v celkovém pořadí šampionátu. Na kontě má 65 bodů. Na šestého Rodriga ztrácí 4 body. Nyní už bude mít Kornfeil před sebou domácí závod v Brně, kde by jistě rád potěšil fanoušky pěkným výsledkem.

„Ve warm upu jsme opět našli všechno potřebné a motorka byla fantastická. Závod byl hrozně dlouhý, sedmadvacet kol na tak utáhlé trati není snadných hlavně pro pneumatiky. I tak ale vydržely až do konce, což mně určitě hodně podrželo. Ze začátku závodu jsem se snažil být trpělivý a neudělat nějakou hloupost. Nakonec se to vyplatilo a krůček po krůčku jsem se dostal mezi nejlepších deset a nakonec tam padla sedmička. Byl to krásný souboj, který pro nás dopadl i celkem šťastně, takže velká spokojenost. Chci moc poděkovat týmu za výbornou motorku. Za celý víkend, podporu, pohostinnost tady v Německu a taky všem fanouškům. Teď už se těším na pauzu a na relax. Další závod nás čeká v Brně. Všichni budeme pracovat na tom, abychom zlepšili kvalifikace a přichystali domácím fanouškům nějaký pěkný dárek,“ slibuje před Brnem Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz