Kornfeil je s jedenáctým místem spokojený

Kornfeil je s jedenáctým místem spokojený

Jakub Kornfeil skončil v Aragonii na jedenáctém místě a vzhledem k problémům, které během víkendu měl, je s tímto výsledkem spokojený.

Závodní víkend v Aragonii začal pro Kornfeila nejrychlejším časem v prvním tréninku. Ovšem v samotném závěru tohoto tréninku český jezdec upadl a pád to byl dost nepříjemný. Jezdec musel na prohlídku do zdravotního střediska, kde se naštěstí neukázalo žádné vážnější zranění, takže Korneil mohl pokračovat v závodním víkendu, ačkoliv jej trápila bolest.

V kvalifikaci zajel Kornfeil třináctý čas. Vlivem Antonelliho penalizace se posunul na dvanácté místo. Jenže v neděli ráno byla vydána zpráva o mnoha dalších penalizacích a mezi penalizovanými byl i Kornfeil, který se tak ještě spolu s několika dalšími penalizovanými jezdci musel zařadit na konec roštu.

„Poslední volný trénink nešel úplně tak, jak bychom chtěli. I tak jsem ale věřil, že na kvalifikaci budeme dobře připravení, což jsme byli. Dvanácté místo není tak špatné, když vzpomeneme, co se stalo včera. Jasně není to náš cíl, ale rozhodně se s tím dá pracovat. Trošku mě ale mrzí poslední rychlé kolo. To mohlo být daleko lepší, kdybych měl před sebou někoho, za kým bych mohl využít slipstream. V žádném případě ale nevěším hlavu a posílám díky týmu za skvělou práci,“ sdělil Kornfeil těsně po kvalifikaci, když ještě netušil, že bude penalizován.Začátek aragonského závodu byl pro Kornfeila složitý, protože vzhledem k penalizaci startoval až z konce pole. Snažil se tedy prodírat vpřed. Nejprve několik pozic získal, ale pak je zase ztratil. V druhé polovině už se ovšem situace vyvíjela pro českého jezdce lépe. Posouval se vpřed a v závěru se dokonce dostal do bojů o první desítku, ale nakonec nestačil na Johna McPhee. Musel se tedy smířit s jedenáctým místem.

„S dneškem jsem rozhodně spokojený. Po startu z šestadvacáté pozice to byl celkem pěkný závod a pěkný boj. Na začátku jsem se snažil příliš neriskovat mezi těmi divočáky okolo. Pak to ale došlo do bodu, kdy se vlak začínal trhat, tak jsem musel začít pořádně tahat, abych se posunul dopředu. Jedenácté místo po všech těch problémech není vůbec špatné. Už teď se ale moc těším do zámoří, kde se chci pořádně poprat o super výsledek. Moc díky týmu, že za mnou vždycky stál i v těch nejhorších momentech. Speciálně pak šéfmechanikovi za perfektní nastavení motorky. Obrovské díky také mému realizačnímu týmu, že se jim ke mně podařilo dostat na celý víkend Troye Corsera – moc díky za jeho cenné rady!“ řekl po aragonském závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstel GP

Doporučujeme

Články odjinud