Kornfeil letos pojede u týmu WithU Motorsport ve třídě MotoE

Jakub Kornfeil letos nakonec pojede ve třídě MotoE u týmu WithU Motorsport, v němž měl původně závodit Bradley Smith.

U týmu WithU Motorsport ve třídě MotoE měl sice původně závodit Bradley Smith, ale ten nakonec pojede v MotoGP u Aprilie, kde nahradí Iannoneho, který má kvůli dopingu zákaz závodění.

Místo po Smithovi v MotoE převezme Jakub Kornfeil. Jihomoravský závodník měl původně na letošní rok smlouvu ve třídě Moto3, nicméně kvůli finančním problémům nakonec nemohl do letošního ročníku nastoupit a rozhodl se ukončit sportovní kariéru.

Jakub Kornfeil končí v MotoGP! Odchází bez vítězství, ale hrdý. Sport ho prý ubíjel

Jakub Kornfeil končí v MotoGP! Odchází bez vítězství, ale hrdý. Sport ho prý ubíjel

Nyní je ovšem zpátky a už 19. července pojede svůj první závod ve třídě MotoE. V letošním roce je naplánovaných celkem 7 závodů této třídy.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz