Kornfeil nakonec nebodoval ani v Německu

Po startu z osmnáctého místa dojel jihomoravský závodník při GP Německa na osmnáctém místě.
Kornfeil nakonec nebodoval ani v Německu

Kornfeilův tým má sídlo nedaleko okruhu Sachsenring, proto byl tento závod pro českého jezdce speciální. V pátečních volných trénincích se Kornfeilovi dařilo. Dopoledne zajel jedenáctý čas a odpoledne si o jedno místo polepšil. V sobotním tréninku byl čtrnáctý. V kvalifikaci, která byla částečně ovlivněná deštěm, sice ztratil na nejrychlejšího muže méně než vteřinu, ale obsadil až devatenácté místo.

„Progres v kvalifikaci byl, myslím, luxusní, jen ta pozice je nic moc. Zlepšení mám na mysli v tom smyslu, že jsme konečně získali nastavení, které funguje se střední i tvrdou směsí pneumatik, což je pozitivní zpráva. Do kvalifikace jsem měl trošku pomalejší rozjezd, ale pak jsem se dostal do tempa a šlo to mnohem líp. To je další důležitá věc, že mám závodní rytmus. Chyba se ale stala v koncovce kvalifikace. Na vylepšení času jsem měl jen asi dvě rychlá kola poté, co jsem projel boxem, abych se udržel Caneta. Dlouho jsem za ním ale nejel. Předchozí kolo jsem totiž jel pomalu a to pro nové gumy nebylo ideální na zahřátí, takže už z toho nic lepšího nebylo. Pár jezdců mělo to štěstí a bohužel mě odsunuli na devatenácté místo. Já myslím, že jsme na závod připraveni. Uvidíme, co si na nás nachystá počasí,“ řekl po sobotní kvalifikaci Kornfeil.

Moto3: Mir vítězí v Německu a navyšuje vedení v šampionátu

Moto3: Mir vítězí v Německu a navyšuje vedení v šampionátu

Do závodu se sice Kornfeil kvalifikoval jako devatenáctý, ale v důsledku penalizace soupeře se posunul o jedno místo vpřed. Start se jezdci povedl, dostal se do velké skupiny, v níž se bojovalo o sedmé až dvacáté místo a jezdci si v této skupině neustále prohazovali pozice. Nedlouho před koncem držel Kornfeil patnácté místo, což by bývalo znamenalo bod, ale nakonec se mu tuto pozici nepodařilo udržet a cílem projel jako osmnáctý, čili bez bodů.

„Závod jako takový nebyl špatný. Bylo fajn, že jsem se na roštu posunul o řadu vpřed. Start byl taky docela dobrý a v podstatě od samotného začátku jsem bojoval na bodovaných pozicích. Co se ale tento víkend opravdu nepodařilo, jsou koncovky. Tak jako v kvalifikaci jsem se na konci už nezlepšil a stálo mě to umístění v nejlepší patnáctce, totéž platí bohužel i pro závod. Když se ta velká skupina rozdělila a bojovali jsme čtyři o patnácté místo, v nájezdu na Vodopád, což je jen pár zatáček před cílem, jsem najížděl na patnáctém místě. Dole na brzdách už ale bylo všechno jinak. Bezzecchi využil slipstreamu a já byl trošku dlouhý. Pokus o předjetí zpět nebyl úspěšný a v akceleraci do kopce na cílovou rovinku se přede mě dostali ještě Migno a Sasaki. Během dvou zatáček jsem tedy vše ztratil a nakonec vycházím s prázdnou. Teď máme měsíc na odpočinek a pak už to bude tady – Brno! Už se moc těším na domácí závod a všechny fanoušky!“ říká Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Peugeot MC Saxoprint

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. května | Quartararo potvrdil, že měl během závodu problémy s pravou paží. Kvůli tomuto problému už byl před dvěma lety operován. Nyní zvažuje další operaci, ale zatím ještě nepadlo definitivní rozhodnutí.
2. května | Quartararo si po závodě držel sáček s ledem na pravé paži. Problém s paží tedy pravděpodobně byl důvodem jeho poklesu v dnešním závodě.
2. května | Quartararo dnes dlouho vedl, ale nakonec po potížích skončil až třináctý a v pořadí šampionátu klesl na druhé místo. odkaz
2. května | Dnešní podium v Jerezu: odkaz
2. května | Miller slaví vítězství. odkaz