Kornfeil není spokojen po posledním závodě roku

Závod ve Valencii se jel za hodně nepříjemných podmínek, dráha byla plná vody. Kornfeil upadl, přesto však ještě dokázal vybojovat bod.

V sobotu se Kornfeilovi oproti pátku podařilo zrychlit. V dopoledním tréninku byl pátý a v kvalifikaci bojoval o první řadu, ale nakonec jeho čas stačil jen na osmé místo. Přestože neudržel první řadu, byl po kvalifikaci spokojený.

„S dneškem jsem moc spokojený. Našli jsme malý detail v nastavení, který všechno posunul někam jinam. Oproti včerejšku jsme se zlepšili o dvě vteřiny, což znamenalo páté místo ve třetím volném tréninku. Do kvalifikace jsme měli dobrý základ. Podmínky byly trošku zrádné, protože okruh rychle osychal. Spíš bych řekl, že pak už byl víc suchý než mokrý. Motorka fungovala vážně skvěle a chvíli jsem dokonce vedl pořadí. Vše se rozhodlo v posledních dvou kolech. Byl jsem sice dobře rozjetý, ale trošku jsem se zasekl ve skupině. V nájezdu do posledního kola jsem pak chtěl předjet Foggiu, jenže otáčky šly až do omezovače a musel jsem počkat do jiného úseku na trati. Zlepšení už nepřišlo a první řadu jsem tedy ztratil ve prospěch těch, kterým to v posledních vteřinách vyšlo. Je to škoda, ale po včerejších problémech beru osmé místo a třetí lajnu všemi deseti. Chci moc poděkovat týmu za skvělou motorku a týmovou práci. Zítra udělám všechno pro to, abych kluky odměnil pěkným výsledkem,“ věřil po kvalifikaci jihomoravský závodník.

Moto3: Oncu se postaral o senzaci, vítězí ve svém prvním závodě

Moto3: Oncu se postaral o senzaci, vítězí ve svém prvním závodě

Celý víkend se ve Valencii nesl ve znamení špatného počasí. Vydatně pršelo především v pátek a v neděli. Závod se tedy jel na dráze, která byla plná vody. Na tyto zrádné podmínky hodně jezdců doplatilo pádem a bohužel pro české fanoušky jedním z nich byl i Kornfeil. Český závodník jel na páté pozici, ale pak upadl. Dokázal se ještě vrátit na dráhu a vyjel si jeden bod. V celkovém pořadí šampionátu skončil jako osmý se stejným počtem bodů (116) jako sedmý Rodrigo. Kornfeil je zklamaný nejen z výsledku závodu, ale mrzí jej i to, že se nedokázal dostat na sedmé místo před Rodriga.

„Závod je velké zklamání. Celý víkend jsem ani jednou nespadl a nakonec to přišlo v tu nejméně vhodnou chvíli. Dostal jsem se na páté místo a cítil se dobře. Snažil jsem se soustředit jen sám na sebe a na svůj dobře rozjetý závod. Pak ale z ničeho nic přišel pád. Do zatáčky jsem nijak neletěl, ani nic nedělal jinak než obvykle, prostě se to sklouzlo a už jsem ležel. Na trať jsem se rychle vrátil a v hlavě měl jen jednu věc – dotáhnout skupinu přede mnou a předjet Rodriga s Masakim, abych zabojoval o sedmé místo v šampionátu. Nakonec jsem je předjel, dojel si pro patnácté místo, takže končíme se stejným počtem bodů, ale já bohužel osmý. Je to škoda, protože jsme mohli být taky druhá nejlepší KTM. Moje zatím nejlepší sezóna je u konce a hrozně velké poděkování patří celému týmu Redox Prüstel GP za výbornou práci na každém závodě. Stejně tak moc děkuji sponzorům, partnerům a všem lidem, kteří mi pomáhají na závodní cestě. Od zítřka už začínám pracovat na další sezóně a udělám všechno proto, aby byla ještě lepší než ta letošní,“ slíbil po závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ Jakuba Kornfeila, foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře