Kornfeil: Pokud se podaří první desítka, bude to super

Český závodník jede ve svém druhém ročníku mistrovství světa v barvách italského týmu Ongetta Centro Seta a jeho výkony dávají naději, že v závěrečné části sezony bude bojovat o celkové umístění v první desítce.
Kornfeil: Pokud se podaří první desítka, bude to super

Pro druhou polovinu sezony si Jakub Kornfeil vytvořil velmi dobré výchozí postavení. Po devíti kolech úvodní části šampionátu má na svém kontě třicet čtyři bodů, což je víc než získal za celou loňskou sezonu. Před závodem v Brně je jedenáctý, dvanáct bodů ztrácí na desátého Dannyho Kenta a čtyřbodový náskok má na dvanáctého Adriana Martina.

Letní přestávku zahájili jezdci nejnižší kubatury už po závodu v Německu, kde absolvovali devátý podnik roku a zároveň ukončili první část sezony. Jaká byla? Tak na to jsme se zeptali přímo Jakuba Kornfeila. „S první polovinou sezony si myslím můžu být docela spokojený, protože už teď mám víc bodů, jak loni za celou sezonu. Také tým jde pořád dopředu, neustále se zlepšujeme, takže si myslím, že nám to celkem jde,“ uvedl Jakub Kornfeil pro MotoGPsport.cz.

Nejlepší výsledek zaznamenal rodák z Rohatce u Hodonína v jihošpanělském Jerezu, kde na mokrém povrchu zajel v konkurenci továrních strojů umístění v první desítce. „Nejlepší víkend první poloviny sezony si myslím byl asi právě v tom Jerezu, kde jsem skončil sedmý. Naopak víkend, kde se mi vůbec nedařilo byl pravděpodobně zatím ten poslední v Německu. Pořád jsme tam měli nějaké problémy, pak se mi v kvalifikaci zadřela motorka a startoval jsem až z třicátého místa.“

„To bylo hodně špatné. Samotný závod už byl o něčem jiném, ale myslím si, že kdybych tu kvalifikaci mohl odjet celou a startoval do závodu víc vpředu, tak ten výsledek mohl vypadat úplně jinak. Určitě by bylo lepší, kdyby se po Sachsenringu jel ještě jeden závod, ale na druhou stranu si říkám, že jsme tu přestávku už všichni potřebovali,“ prozradil Kornfeil k devátému víkendu sezony, kde jel teprve podruhé v sedle tovární specifikace Aprilie RSA.

Klepněte pro větší obrázek

Rozdíl mezi motocyklem Aprilia RSW a RSA je citelný? „Je to velký rozdíl. Nevím, zda se mi na ni líp jezdí, protože ten podvozek je úplně něco jiného a je mnohem složitější než ten RSW, ale po motorové stránce ta motorka jede mnohem lépe a to prostě potřebujete,“ řekl Jakub Kornfeil, jenž zároveň prozradil, že tovární motocykl získal díky podpoře nového sponzora.

Jak Jakub Kornfeil trávil volný čas před závodem v České republice, kde loni obsadil skvělé páté místo a jak vidí závěrečnou část sezony, byla poslední otázka, kterou jsme položili českému jezdci italské stáje Ongetta Centro Seta. „Letní přestávku jsem trávil asi stejně jako všichni ostatní. S rodinou jsme byli na týden u moře v Chorvatsku a teď už se připravuji na domácí závod. Do Brna se moc těším! A druhá polovina sezony? Těžko říct, teď nás čeká řada okruhů v zámoří, kde sice nemám moc najeto, ale myslím, že budu mít trošku výhodu před klukama, kteří jedou letos poprvé. Nevím, doufám, že se mi podaří celkově první desítka. Pokud ano, bude to určitě super.“


11. srpna | Brad Binder dnes slaví 25 let. odkaz
9. srpna | Brad Binder slaví své první vítězství v MotoGP. Byl to jeho teprve třetí závod v této kategorii. odkaz
9. srpna | Jeden blíže nespecifikovaný zaměstnanec Dorny byl pozitivně testován na covid-19. Dotyčný nemá žádné příznaky a nyní se nachází v izolaci v brněnském hotelu. Izolováni byli i lidé, s nimiž došel do bližšího kontaktu.
7. srpna | Luis Salom by dnes slavil 29 let.
4. srpna | Marc Márquez nakonec v Brně nepojede. Nahradí jej Stefan Bradl.