Kornfeil potěšil brněnské diváky dojezdem na bedně

Jakub Kornfeil letos v Brně udělal domácím divákům radost, když po startu z pole position dokončil závod na stupních vítězů.

Brněnský závodní víkend byl pro Kornfeila pozitivní už od začátku. Dařilo se mu zajíždět dobré časy v trénincích a v kvalifikaci se postaral o senzaci, když před domácím publikem vybojoval první pole position kariéry. Český jezdec naposledy startoval z prvního místa v roce 2007 – tehdy to byl Lukáš Pešek. V Brně je Kornfeil prvním Čechem startujícím z pole position.  

„Už během volných tréninků jsme jeli hodně rychle. Problém byl ale první úsek, kde jsme věděli, že potřebujeme slipstream na to, aby tam padlo rychlé kolo. V kvalifikaci to bylo stejné. Museli jsme trošku taktizovat, a to se nakonec vyplatilo. I když jsme čekali až do úplného závěru a rychlé kolo nám vyšlo tak tak, rozhodně to stálo za to. Za Johnem McPheem jsem našel závětří v prvním sektoru. Ve druhém se podařilo vedení ještě trošku navýšit. Ve třetím sektoru jsem byl hodně rychlý, takže jsem ho předjel a do poslední části trati najížděl sám. Padl tam neskutečný čas. Jako jediný jsem na 2.07s, což je fantastické. Závěr kvalifikace můj tým zvládl naprosto skvěle. Patří jim moc velký dík. Hrozně moc děkuji také partnerům a fanouškům za skvělou atmosféru. Podél celé trati byl pořádný randál a to je nádherné!“ sdělil po kvalifikaci spokojený Kornfeil.

Moto3: Po velké bitvě v Brně vítězí di Giannatonio, Kornfeil na podiu!

Moto3: Po velké bitvě v Brně vítězí di Giannatonio, Kornfeil na podiu!

Závod nejslabší třídy vzbuzoval velká očekávání a naděje, že by se Kornfeil mohl dočkat i svého prvního vítězství. Start se jihomoravskému jezdci povedl a ujal se vedení. Chvíli se mu dařilo náskok zvyšovat, ale později o něj přišel a propadl se i o několik pozic. Později se opět prodíral vpřed a v cíli se raduje z třetího místa.

„Měl jsem super start. Chvíli jsem se držel na čele, ale ujet nebylo možné. Ve skupině jsme pak neskutečně bojovali. Bylo to hrozně těsné, proběhlo tam několik kontaktů. V závěru závodu jsme bojovali s Fabiem Di Giannantoniem, Aronem Canetem a Gabi Rodrigem. Musím říct, že tempo DiGiannantonia bylo neskutečné a udržet se s ním šlo jen velmi těžce. Canet letěl za ním a ve třetím úseku jsem měl co dělat, abych za sebou udržet Rodriga. Nakonec se to podařilo a v průjezdu esíčkem do kopce jsem si vybudoval menší náskok. Vyšlo to! Celý víkend to šlo velice dobře, motorka fungovala náramně, fanoušci fandili, co víc k tomu dodat. Jsem neskutečně šťastný, jak tento víkend vyšel, protože za všechnu tu podporu si to všichni zaslouží. Moc díky všem, co drželi palce. Atmosféra byla nepopsatelná a můžu říct, že tato chvíle je opravdu splněný sen,“ radoval se po Brně Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstel GP

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

2. října | Miguel Oliveira se raduje z výhry: odkaz
2. října | Quartararo dnes neměl úspěšný den. Závod dokončil na nebodované pozici. V čele šampionátu už má jen dvoubodový náskok před Bagnaiou. odkaz
2. října | Pit lane by se měla otevřít v 10:35 našeho času a závod by mohl začít o dvacet minut později.
2. října | Zatím se nezávodí, tak Bagnaia aspoň povzbuzuje safety car... odkaz
2. října | Vydatný déšť pokračuje. Závod MotoGP tedy rozhodně neodstartuje v původně plánovaném čase. odkaz