Kornfeil potěšil brněnské diváky dojezdem na bedně

Jakub Kornfeil letos v Brně udělal domácím divákům radost, když po startu z pole position dokončil závod na stupních vítězů.
Kornfeil potěšil brněnské diváky dojezdem na bedně

Brněnský závodní víkend byl pro Kornfeila pozitivní už od začátku. Dařilo se mu zajíždět dobré časy v trénincích a v kvalifikaci se postaral o senzaci, když před domácím publikem vybojoval první pole position kariéry. Český jezdec naposledy startoval z prvního místa v roce 2007 – tehdy to byl Lukáš Pešek. V Brně je Kornfeil prvním Čechem startujícím z pole position.  

„Už během volných tréninků jsme jeli hodně rychle. Problém byl ale první úsek, kde jsme věděli, že potřebujeme slipstream na to, aby tam padlo rychlé kolo. V kvalifikaci to bylo stejné. Museli jsme trošku taktizovat, a to se nakonec vyplatilo. I když jsme čekali až do úplného závěru a rychlé kolo nám vyšlo tak tak, rozhodně to stálo za to. Za Johnem McPheem jsem našel závětří v prvním sektoru. Ve druhém se podařilo vedení ještě trošku navýšit. Ve třetím sektoru jsem byl hodně rychlý, takže jsem ho předjel a do poslední části trati najížděl sám. Padl tam neskutečný čas. Jako jediný jsem na 2.07s, což je fantastické. Závěr kvalifikace můj tým zvládl naprosto skvěle. Patří jim moc velký dík. Hrozně moc děkuji také partnerům a fanouškům za skvělou atmosféru. Podél celé trati byl pořádný randál a to je nádherné!“ sdělil po kvalifikaci spokojený Kornfeil.

Moto3: Po velké bitvě v Brně vítězí di Giannatonio, Kornfeil na podiu!

Moto3: Po velké bitvě v Brně vítězí di Giannatonio, Kornfeil na podiu!

Závod nejslabší třídy vzbuzoval velká očekávání a naděje, že by se Kornfeil mohl dočkat i svého prvního vítězství. Start se jihomoravskému jezdci povedl a ujal se vedení. Chvíli se mu dařilo náskok zvyšovat, ale později o něj přišel a propadl se i o několik pozic. Později se opět prodíral vpřed a v cíli se raduje z třetího místa.

„Měl jsem super start. Chvíli jsem se držel na čele, ale ujet nebylo možné. Ve skupině jsme pak neskutečně bojovali. Bylo to hrozně těsné, proběhlo tam několik kontaktů. V závěru závodu jsme bojovali s Fabiem Di Giannantoniem, Aronem Canetem a Gabi Rodrigem. Musím říct, že tempo DiGiannantonia bylo neskutečné a udržet se s ním šlo jen velmi těžce. Canet letěl za ním a ve třetím úseku jsem měl co dělat, abych za sebou udržet Rodriga. Nakonec se to podařilo a v průjezdu esíčkem do kopce jsem si vybudoval menší náskok. Vyšlo to! Celý víkend to šlo velice dobře, motorka fungovala náramně, fanoušci fandili, co víc k tomu dodat. Jsem neskutečně šťastný, jak tento víkend vyšel, protože za všechnu tu podporu si to všichni zaslouží. Moc díky všem, co drželi palce. Atmosféra byla nepopsatelná a můžu říct, že tato chvíle je opravdu splněný sen,“ radoval se po Brně Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstel GP

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz