Kornfeil se v Le Mans proslavil svým neuvěřitelným skokem

Kornfeil po startu z druhého dorazil do cíle jako šestý. Velkého ohlasu se ovšem dočkal jeho neuvěřitelný skok přes Bastianiniho stroj.
Kornfeil se v Le Mans proslavil svým neuvěřitelným skokem

V prvních čtyřech závodech letošního roku nebyla kvalifikace silnou stránkou Jakuba Kornfeila. V Le Mans ovšem vybojoval druhé místo, což je jeho dosud nejlepší startovní místo. Jezdec byl tedy po kvalifikaci spokojený.

„V ranním tréninku jsme si docela mákli. Hledali jsme pořád to nejlepší nastavení pro kvalifikaci. Do té jsme vyjeli s „emkovou“ směsí, která při vyšší teplotě fungovala velice dobře a celkově vše šlapalo, jak mělo. Závěr kvalifikace se konečně podařil zajet tak, jak se to má dělat pokaždé. Přede mnou jel Marco, byť ne v úplně těsném kontaktu, tak jsem měl konečně vodiče v ten správný moment. To se letos pořádně nepodařilo, takže jsem tuto šanci, jak se říká, chytil za pačesy a padlo tam super kolo. Motorka funguje skvěle, startovní pozice je luxusní, takže věřím v dobrý výsledek. Děkuji všem, co drželi palce a taky všem partnerům,“ prohlásil po kvalifikaci jihomoravský závodník.

Závod v Le Mans byl Kornfeilovým 150. závodem v kariéře. Startoval z druhé pozice, chvíli vedl, bojoval o podium, kvůli jednomu výjezdu mimo trať obdržel penalizaci 1,3 s a nakonec dojel do cíle jako šestý. Nejvíce se však proslavil těsně před koncem závodu, když před ním upadl Bastianini. Kornfeil se naštěstí dokázal vyhnout padajícímu Italovi, vrazil však do jeho letícího stroje, následoval neuvěřitelný skok a ještě neuvěřitelnější dopad, který byl sice dost tvrdý, ale český jezdec dopadl tak šikovně na kola, že mohl dále pokračovat v závodě.

„Myslím, že dnešní závod jsme si všichni moc užili. Bojovat o vítězství byl nářez a jsem moc rád, že jsme v takovém tempu vydrželi celý závod. Co mě ale těší méně, je ta penalizace. Nevím, proč bych měl být trestaný za manévr, který mi nic nepřinese a jen přispěje k bezpečnému průjezdu celým sektorem … Ale co se dá dělat. Pak přišel ten incident s Eneou. Když jsem viděl, jak tam letí jeho motorka, jediné co mě napadlo bylo - 'přidej gas a do stupaček'. Dopad byl dost tvrdý. Zadní tlumič šel nadoraz a byla to taková rána, že se mi nafoukl airbag v kombinéze. Byl jsem z toho dost otřesený a poslední kolo závodu bylo hodně bolestivé. Už jsem se nemohl dočkat, až se protáhnu. Po odmávnutí jsem nechal motorku u traťáků, rozepnul kombinézu a bylo to trošku lepší. Na dnešní závod jen tak nezapomenu. Šesté místo určitě beru a už se moc těším do Mugella,“ popsal svůj nedělní závod Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstl GP


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz