Kornfeil si k pětadvacátým narozeninám daroval dva body

Kornfeil si k pětadvacátým narozeninám daroval dva body

Jakub Kornfeil jel argentinský závod v den svých pětadvacátých narozenin. Do cíle dojel jako čtrnáctý, čímž vybojoval dva body.

Argentinský závodní víkend byl pro jezdce komplikovaný z hlediska počasí. Objevoval se občasný déšť, takže dráha vždy zmokla, pak zase osychala, mnohdy ani nestačila zcela oschnout a rozpršelo se znovu. Tyto proměnlivé podmínky ovlivnily i Kornfeilovu kvalifikaci. Jihomoravský závodník měl sice dobrý úvod kvalifikace, ale do boxů zajel brzy, pak začalo opět pršet, takže už nebylo možné vylepšovat časy. Kornfeil si nakonec zajistil start ze šesté řady.

„Úvod kvalifikace byl docela slušný. V prvním vyjetí se tam podařilo nasázet několik rychlých kol. Na čem ale ztroskotala dnešní kvalifikace, byla strategie. Do boxů jsem zajel v nesprávný moment. Když jsou proměnlivé podmínky a déšť může přijít každou chvílí, je třeba být na trati co nejdéle. Je třeba tam vsadit co nejlepší kolo pro případ, že by se rozpršelo. Jenže já jsem zajel do boxů brzy a po výjezdu na zlepšení nezbyl v podstatě žádný čas. Je to škoda. Myslím, že motorka funguje dobře a není tedy důvod startovat ze šesté řady, když reálně máme na to, abychom stáli nejhůř ve třetí, čtvrté řadě. Předpověď na zítra není zrovna nejlepší, tak uvidíme, jak to půjde. Každopádně to bude chtít zachovat chladnou hlavu a být trpělivý,“ sdělil po argentinské kvalifikaci Kornfeil.

Po startu z šesté řady český jezdec žádné pozice nezískal, naopak ztratil, protože se musel vyhýbat padajícímu jezdci. Postupem času se dokázal posunout vpřed, dostal se do bojů o dvanácté místo. Nakonec si v den svých pětadvacátých narozenin zajistil dva mistrovské body za čtrnácté místo.

„Dnešní podmínky byly celkem loterie. Ani nechtějte vědět, jak teď vypadá motorka. Trošku mi to připomíná moje dětská léta, kdy jsme jezdili motokros. Závod pro mě nezačal vůbec dobře. Hned v prvním kole jsem musel narovnat motorku, aby mě nesrazila druhá, když pode mnou padal soupeř. Pár míst jsem tedy ztratil a zůstali jsme ve skupince o dvanácté místo. Přeletěli nás Arbolino s Martinem, kteří měli suché obutí. V naší skupině jsme si dobře zabojovali, ale to umístění mě mrzí. Podle časů v závodě jsem měl na to jet vepředu. Naše slabé místo tento víkend byla kvalifikace, takže na to se teď musíme zaměřit, ať startujeme blíž předním řadám a máme větší šanci zopakovat katarský průběh závodu. Motorka byla v závodě dobře nastavená, takže za závod určitě velký dík týmu. Velký dík taky všem, co mně poslali přání k narozeninám, bylo jich nespočet. Teď se pokusím na všechny odpovědět. Opravdu moc děkuji! :-)“ řekl Kornfeil po nedělním závodě.

Zdroj: TZ, foto: Pruestl GP

Doporučujeme

Články odjinud