Kornfeil si v Austinu zlomil klíční kost

Jakub Kornfeil skončil po incidentu s Fenatim na zemi a zlomil si klíční kost. Český jezdec již má za sebou operaci a chce se co nejdříve vrátit domů.
Kornfeil si v Austinu zlomil klíční kost

V trénincích se Kornfeilovi dařilo. V tom prvním obsadil páté místo a ve druhém sedmé. Třetí trénink byl kvůli bouřkám zrušen. Kornfeil díky prvním dvěma tréninkům postoupil přímo do druhé kvalifikace, ale ta už mu nevyšla. Skončil až jako patnáctý, což znamená start z páté řady.

„Určitě nemůžeme být spokojení. Od začátku kvalifikace jsem se trápil. Hodně to klouzalo a nebylo kola, v němž by nebyla nějaká krizovka. Poslední tři kola se na trati začala tvořit suchá stopa a poslední dvě kola už jsem se začínal cítit dobře a od motorky získával tu správnou odezvu. Předposlední kolo mi nevyšlo, takže jsem vše soustředil na poslední šanci, kdy jsem jel za Ramirezem. V nájezdu do poslední zatáčky se tam ale přimotal Lopez. Při výjezdu dostal highside, takže jsem musel mimo stopu a ztratil výjezd na cílovku. Při snaze o nápravu této chyby přišla další - tentokrát na brzdách do první zatáčky. I to by ale ještě šlo. Pak jsme se zapletli ještě s Foggiou, kde jsem definitivně ztratil možnost na zlepšení. Ať se během kvalifikace stalo cokoliv, tento výsledek je rozhodně zklamání, protože po pátečním výsledku byl náš potenciál někde úplně jinde,“ sdělil po americké kvalifikaci jihomoravský závodník.

Moto3: Canet vyjel v Austinu první výhru pro Biaggiho tým

Moto3: Canet vyjel v Austinu první výhru pro Biaggiho tým

Po startu z patnácté pozice se Kornfeilovi podařilo posunout vpřed, na konci prvního kola už byl sedmý. Držel se v bojích o nejvyšší příčky. V devátém kole měl Kornfeil kontakt s Fenatim. O kolo později pak Fenati upadl tak, že jeho letící stroj smetl i Kornfeila. Po nehodě se Kornfeilovi nevstávalo příliš dobře. S bolestí v oblasti ramene musel na rentgen, který následně odhalil zlomeninu klíční kosti. Jezdec se hned podrobil operaci, aby se mohl co nejdříve vrátit domů a začít léčbu.

„Závod byl fantastický. Měl jsem výborný start a hned jsem smáznul nějakých osm pozic. Byl to pěkný souboj, pořád se předjíždělo a jízdu jsem si moc užíval. Jednou si tam na mě Fenati hodně tvrdě vyšlápl, tak jsem si řekl, že je potřeba mu to vrátit. To jsem udělal a v něm pochopitelně, jak se říká, bouchly saze. V nekonečné pravé kolem věže se dostal pode mě a já viděl, jak mu ujíždí zadek. Dostal highsidera a já nemohl nic dělat. Jeho motorka mě smetla a já tvrdě sletěl k zemi. Ještě na okruhu mi udělali rentgen a ten potvrdil zlomeninu pravé klíční kosti. Doufám, že se dneska podaří všechno vyřešit, abych mohl zítra odletět domů. Moc díky všem, co drží palce!“ řekl po závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ Jakuba Kornfeila, foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.