Kornfeil si v Jerezu vyjel body za osmé místo

První evropský závod letošního roku dokončil Jakub Kornfeil na osmém místě, ačkoliv jej po celý závodní víkend trápila alergie.
Kornfeil si v Jerezu vyjel body za osmé místo

V kombinaci tří volných tréninků byl Kornfeil osmý. V kvalifikaci už se ovšem tak vysoko nedostal. Jeho čas 1:47,042 stačil jen na šestnácté místo. Navíc českého závodníka v Jerezu trápila silná alergie.

„Pozice není úplně nejlepší, ale ten čas není špatný. Tento víkend bohužel bojuji se silnou alergií, takže se mi dost špatně dýchá, což není úplně ideální. I když jsme tady v Jerezu chtěli výrazně zlepšit kvalifikaci, povedlo se nám to tak napůl. Je to rozhodně mnohem lepší než v Texasu, na druhou stranu bychom ale potřebovali smáznout ještě několik míst. Každopádně je to jak to je a budeme muset zabojovat. Taky budeme rozhodovat o směsi na zadní pneumatice. I když pozice není nejlepší, každopádně si myslím, že pro závod máme dobrý základ,“ sdělil po sobotní kvalifikaci jihomoravský závodník.

Moto3: Pro první výhru kariéry si dojel Oettl

Moto3: Pro první výhru kariéry si dojel Oettl

V kvalifikaci si sice Kornfeil vyjel šestnáctou startovní pozici, ale vlivem penalizace soupeře se nakonec posunul o jedno místo vpřed. Po startu se jezdec posunul na jedenácté místo a byl tedy ve velkém vláčku, který vedl od čela závodu. Když v tomto velkém vláčku společně upadli Canet, Martin, Bastianini a Arbolino, dokázali se ze skupiny odtrhnout a poodjet Bezzecchi a Oettl. Kornfeil zůstal ve vláčku, který bojoval o poslední stupínek na podiu. V závěru se Kornfeil dostal na osmé místo a polepšil si tak v průběžném pořadí šampionátu, kde je nyní na osmém až devátém místě společně s Antonellim. Oba mají na kontě 26 bodů.

„Dnešek byl pro mě extrémně složitý. Už jsem se podíval na poslední kola závodu a mohlo to vypadat, že jsem byl ve skupině hrozně neaktivní. Bohužel musím říct, že je to tak. Bojoval jsem hlavně sám se sebou a s alergií, která mě v posledních dnech sužuje. Správně dýchat dneska bylo prakticky nemožné a každý manévr a cokoliv jsem chtěl udělat, mě stálo neskutečné množství sil. Každopádně jsem moc rád, že jsme nepodařenou kvalifikaci proměnili v další top ten a odvezli důležité body,“ prohlásil po závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstl GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


3. července | Letošní GP České republiky se opravdu pojede bez diváků, definitivně to potvrdil pořádající Spolek. Již zakoupené vstupenky budou platit na příští rok.
18. června | Jihomoravský kraj dnes podpořil konání GP České republiky v letošním a příštím roce. V úterý už podporu schválili i zastupitelé města Brna.
17. června | Příští týden budou v Misanu testovat některé týmy MotoGP a WSBK.
16. června | Zastupitelé města Brna dnes podpořili konání GP České republiky v letošním i příštím roce. Na oba ročníky Brno přispěje maximálně 60 miliónů korun. Ve čtvrtek bude o GP jednat zastupitelstvo Jihomoravského kraje.
11. června | Nový kalendář MotoGP pro rok 2020 byl zveřejněn. Začne se v červenci v Jerezu. odkaz