Kornfeil si v Jerezu vyjel body za osmé místo

První evropský závod letošního roku dokončil Jakub Kornfeil na osmém místě, ačkoliv jej po celý závodní víkend trápila alergie.
Kornfeil si v Jerezu vyjel body za osmé místo

V kombinaci tří volných tréninků byl Kornfeil osmý. V kvalifikaci už se ovšem tak vysoko nedostal. Jeho čas 1:47,042 stačil jen na šestnácté místo. Navíc českého závodníka v Jerezu trápila silná alergie.

„Pozice není úplně nejlepší, ale ten čas není špatný. Tento víkend bohužel bojuji se silnou alergií, takže se mi dost špatně dýchá, což není úplně ideální. I když jsme tady v Jerezu chtěli výrazně zlepšit kvalifikaci, povedlo se nám to tak napůl. Je to rozhodně mnohem lepší než v Texasu, na druhou stranu bychom ale potřebovali smáznout ještě několik míst. Každopádně je to jak to je a budeme muset zabojovat. Taky budeme rozhodovat o směsi na zadní pneumatice. I když pozice není nejlepší, každopádně si myslím, že pro závod máme dobrý základ,“ sdělil po sobotní kvalifikaci jihomoravský závodník.

Moto3: Pro první výhru kariéry si dojel Oettl

Moto3: Pro první výhru kariéry si dojel Oettl

V kvalifikaci si sice Kornfeil vyjel šestnáctou startovní pozici, ale vlivem penalizace soupeře se nakonec posunul o jedno místo vpřed. Po startu se jezdec posunul na jedenácté místo a byl tedy ve velkém vláčku, který vedl od čela závodu. Když v tomto velkém vláčku společně upadli Canet, Martin, Bastianini a Arbolino, dokázali se ze skupiny odtrhnout a poodjet Bezzecchi a Oettl. Kornfeil zůstal ve vláčku, který bojoval o poslední stupínek na podiu. V závěru se Kornfeil dostal na osmé místo a polepšil si tak v průběžném pořadí šampionátu, kde je nyní na osmém až devátém místě společně s Antonellim. Oba mají na kontě 26 bodů.

„Dnešek byl pro mě extrémně složitý. Už jsem se podíval na poslední kola závodu a mohlo to vypadat, že jsem byl ve skupině hrozně neaktivní. Bohužel musím říct, že je to tak. Bojoval jsem hlavně sám se sebou a s alergií, která mě v posledních dnech sužuje. Správně dýchat dneska bylo prakticky nemožné a každý manévr a cokoliv jsem chtěl udělat, mě stálo neskutečné množství sil. Každopádně jsem moc rád, že jsme nepodařenou kvalifikaci proměnili v další top ten a odvezli důležité body,“ prohlásil po závodě Kornfeil.

Zdroj: TZ, foto: Prüstl GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


22. listopadu | Desátého vítěze jsme se nedočkali. Oliveira dnes v Portugalsku vybojoval své druhé vítězství v MotoGP. odkaz
22. listopadu | Enea Bastianini - šampion Moto2 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Albert Arenas - šampion Moto3 pro rok 2020: odkaz
22. listopadu | Poslední letošní závod třídy MotoGP je ještě před námi, ale jména všech tří šampionů pro letošní rok už známe. Šampionem Moto3 se stal Albert Arenas, v Moto2 se z titulu raduje Enea Bastianini. V MotoGP si Joan Mir zajistil titul už minulou neděli.
22. listopadu | Po nehodě v úvodu dnešního závodu musel di Giannantonio do zdravotního střediska na okruhu. odkaz